Верховна Рада ухвалила революційний закон, що дозволить навести лад у сфері паркування

Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (№5364). «За» проголосували 237 народних депутатів.

Законом вносяться зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування» та «Про національну поліцію». Поруч із посиленням адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень при паркуванні транспортних засобів, закон передбачає сприяння облаштуванню місць для паркування, а також розширення повноважень органів місцевого самоврядування та Національної поліції України у цій сфері.
Асоціація міст України висловлює щиру подяку всім народним депутатам, які підтримали цей законопроект, особливо Голові Верховної Ради України А.В.Парубію, народним депутатам України Геращенку А.Ю., Білоцерковцю Д.О., Ар’єву В.І., Діденку І.А, Продан О.П., Кожем’якіну А.А., а також співавторам законопроекту Фролову П.В., Сагайдаку І.В. та Ясинському Г.І.

Прийняття Закону стало черговим успішним кроком вирішення проблемних питань розвитку місцевого самоврядування в Україні. Асоціація міст України брала активну участь у розробці законопроекту та його просуванні в Парламенті. Зокрема, на необхідності вирішення проблеми з паркуванням у межах населених пунктів Правління Асоціації міст України акцентувало увагу ще у 2016-2017 роках. Питання докладно розглядалося на ХІІІ Українському муніципальному форумі в Одесі за участі 324 міських, селищних та сільських голів.
За результатами обговорення було ухвалено Звернення до Президента України, до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Під час Загальних зборів Асоціації міст України в рамках Дня діалогу з Парламентом 14 листопада 2017 року 243 представника органів місцевого самоврядування прийняли Звернення до Голови Верховної Ради щодо прискорення розгляду законопроекту №5364 у Парламенті.

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко постійно наголошував на необхідності прийняття цього законопроекту. Так, під час виступу на Дні Діалогу з Парламентом 14 листопада він зазначив: «Я неодноразово наголошував на важливості реформування сфери паркування в населених пунктах. Це дозволить нам не тільки навести нарешті лад у цій сфері, а й отримати додаткове джерело надходжень до місцевих бюджетів».

Коментуючи сьогоднішнє ухвалення закону №5364, Голова АМУ зазначив: «Я хочу всіх привітати, що врешті-решт, через два роки після подання проекту, ухвалили дуже важливий не тільки для Києва, а і для всіх міст України закон».

Наступним кроком у реформуванні паркувальної сфери має стати прийняття законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів (№3585). Відповідно до проекту закону, адміністративні штрафи, що накладаються за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів розподілятимуться у такій пропорції: 50 відсотків – до доходів Державного бюджету, 50 відсотків – до доходів відповідного міського, сільського або селищного бюджету.
Асоціація міст України буде лобіювати прийняття Парламентом законопроекту №3585 у січні наступного року.
Джерело: https://www.auc.org.ua/

Александр Брусникин    21 Декабрь 2017