Культура є фундаментом капітальних перетворень у державі, - Євген Нищук

У Будинку Уряду Міністр культури України Євген Нищук та його заступники провели підсумкову прес-конференцію, під час якої презентували звіт про реалізацію культурної політики відомством у 2017 році та окреслили основні пріоритети діяльності на 2018 рік.

Міністр культури наголосив, що найголовніше, чого прагнуло досягти відомство у 2017 році – це утвердити виняткову роль культури і мистецтва, їх значущість для економічних і соціальних перетворень, потужність у протистоянні зовнішнім та внутрішнім загрозам і викликам.

Як повідомив Євген Нищук, до діяльності Мінкультури активно залучається експертне середовище, при відомстві створено низку консультативно-дорадчих органів, наразі це більше 10 фахово-експертних рад з різних напрямків діяльності Мінкультури, що забезпечують відкритість та прозорість прийняття рішень.

Створено дві вкрай необхідні інституції нового типу – Український культурний фонд та Український інститут книги, діяльність яких має стратегічне значення і на них покладаються важливі функції з реалізації державної політики, спрямовані на захист національних інтересів та популяризацію української культури в світі. Він також відзначив активну роботу відомства щодо регулювання у сфері охорони культурної спадщини, які довгий час не використовувались.

Мінкультури організовано понад 30 культурно-мистецьких проектів серед них: Національний мистецький фестиваль «Кропивницький 2017», Третій міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака, Міжнародний проект «Музика є вищим одкровенням» та інші. А також уніфіковано 13 премій для видатних діячів культури, літератури і мистецтва, 9 з яких вже присуджено в цьому році.
Міністерством культури у 2017 році започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Схід».

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Мінкультури є реформування мистецької освіти. Завдяки довготривалій співпраці Мінкультури з мистецько-освітнім та науково-педагогічним середовищем вдалося досягнути бажаних результатів у частині підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців. Вперше в історії незалежної України до освітнього законодавства включено норми, що стосуються мистецької освіти – у новому Законі назву «початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання)» замінено на «мистецькі школи», з’явилося поняття «доктор мистецтва». Мінкультури вперше за останні роки закуплено унікальні музичні інструменти та навчальне обладнання для мистецьких шкіл на суму близько 10 млн грн.

Джерело: Міністерство культури України

Александр Брусникин    22 Декабрь 2017