Цього року Україна якісно виділялась на міжнародному 68-му міжнародному кінофорумі Берлінале

Підбиваючи підсумки роботи української делегації на 68-му Берлінському кінофестивалі голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що 2017 рік став переломним для українського кіно на шляху його відродження. Тільки за підтримки Держкіно в минулому році в Україні було знято 47 фільмів, приблизно третина цих стрічок створювалося у співпраці із зарубіжними партнерами.

Під час Берлінале відбулося 5 фестивальних і 3 закритих покази фільму «Колипадають дерева» для професійної спільноти. За день до того, 19 лютого, відбулася творча зустріч творців фільму з іноземними глядачами: презентація трейлеру до фільму «Коли падають дерева», показ короткометражних стрічок Марисі Нікітюк, а також бесіда з режисеркою, продюсером Ігорем Савиченко та акторами Євгеном Григор‘євим і Максимом Самчиком. Захід організували Асоціація кіноіндустрії України спільно з німецьким фондом Kul’tura.Ukraine Contemporary.Під час Берлінале відбулося 5 фестивальних і 3 закритих покази фільму «Колипадають дерева» для професійної спільноти. За день до того, 19 лютого, відбулася творча зустріч творців фільму з іноземними глядачами: презентація трейлеру до фільму «Коли падають дерева», показ короткометражних стрічок Марисі Нікітюк, а також бесіда з режисеркою, продюсером Ігорем Савиченко та акторами Євгеном Григор‘євим і Максимом Самчиком. Захід організували Асоціація кіноіндустрії України спільно з німецьким фондом Kul’tura.Ukraine Contemporary.

Україна якісно виділялась на міжнародному кінофорумі низкою заходів, направлених на просування країни на міжнародному кіноринку та налагодження співпраці з іноземними партнерами. З 15-го по 23-те лютого на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Берлінале працював Український стенд, організований Держкіно, Асоціацією кіноіндустрії України (АКУ), Українською Кіноасоціацією (УКА) та за підтримки вітчизняних кінопродюсерів. Уже традиційно майданчик функціонував під девізом #UkraineIsYourDestination.

18 лютого 2018 року Фонд Ігоря Янковського і Державне агентство з питань кіно вперше в історії України організували і успішно провели бізнес-ланч для українських і зарубіжних продюсерів в рамках Co-Production Market 68-го Берлінале.
Коментуючи цю подію, бізнесмен і меценат Ігор Янковський зазначив, що його Фонд ось уже шостий рік поспіль послідовно просуває українське кіно за кордоном.

20 лютого у рамках фестивальної програми Panorama Berlinaleвідбувалася міжнародна прем’єра фільму дебютного повнометражного художнього фільму «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк створеного українсько-польсько-македонською командою. Його участь у фестивалі — це визначна подія, яка сприяє визнанню українського кінематографа на міжнародному рівні і продовжує успіхи українських кінематографістів останніх років.
Panorama Berlinale – одна з основних програм фестивалю, заснована у 1982-му році як секція для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики.

Джерело: Асоціація кіноіндустрії України

Александр Брусникин    28 Февраль 2018