«Фармак» запустив унікальний проект міні-грантів для українських шкіл

ПАТ «Фармак» спільно зі всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it, Ukraine» розпочав довготривалий інформаційно-просвітницький проект «ЕКОШКОЛА». У його межах відбудеться екологічний конкурс міні-грантів. Найкращі проекти, спрямовані на вирішення екологічних проблем конкретної школи, будуть реалізовані за ресурсної підтримки ПАТ «Фармак».

Пілотний проект стартує 2018 року в м. Шостка та триватиме вісім місяців. У проекті візьмуть участь 11 шкіл міста. Шкільні ЕКОкоманди відвідають унікальні тренінги, на яких дізнаються про засади екологічного мислення і способу життя, як зберегти планету та природні ресурси, як підготувати екопроект для своєї школи й у такий спосіб зробити свій посильний внесок у збереження балансу на Землі.

«Без раціонального використання природних ресурсів, екологічної культури та свідомості важко підвищити якість життя населення, а для нас питання якості є пріоритетом. Ми вирішили реалізувати пілотний проект «ЕКОШКОЛА» у м. Шостка, де розташоване виробництво АФІ ПАТ «Фармак», щоби підвищити рівень екологічної свідомості школярів і залучити їх до процесу заощадження екологічних ресурсів. Показати, як невеликі правила можуть вплинути на екосистему школи, міста, країни. Школярі стануть амбасадорами нової екологічної культури України й перенесуть її у своє життя й життя своєї родини. Ми віримо, що подібні проекти, реалізовані бізнесом за допомогою влади і громадських організацій, виведуть нашу країну на новий рівень розвитку. Ми будуємо Європу у своїй країні, для своїх людей, і вона починається з нас із вами. З наших дітей», — зазначила Олена Зубарєва, керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак».
Спікери проекту — провідні молодіжні лідери країни: Юлія Мархель, лауреат Премії Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді в розбудові України, амбасадор міжнародної організації «Let’s Do It! World», координатор щорічної акції «Зробимо Україну чистою разом!»; Людмила Осипчук, президент всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine», координатор всеукраїнського екологічно-просвітницького фестивалю «ЧИСТОFEST»; Артур Маліновський, координатор акції «World Cleanup Day» в Україні, випускник «Української академії лідерства».

«Щороку ми разом з українцями формуємо національну культуру чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля. Мільйони людей у всьому світі єднаються, мотивують своїм прикладом населення Землі до збереження природних ресурсів. Let’s Do It! — це соціально-екологічний рух, який об’єднує та охоплює всі сфери ековідповідального життя планети. Особливістю проекту «ЕКОШКОЛА» стало те, що теоретична складова займає лише 10%, а решту 90% займають практична, просвітницько-інформаційна діяльність самих учасників, яка об’єднає в процесі максимум родин м. Шостка. Разом ми змінимо екологічне майбутнє нашої країни», — розповіла Юлія Мархель, амбасадор міжнародного руху «Let’s Do It! World».

Проект «ЕКОШКОЛА» передбачає 3 етапи:
1 етап — освітній. Упродовж трьох місяців активісти із 12 шкіл (учні 8–11 класів) пройдуть спеціальне навчання. За цей час підлітки підвищать свої знання в галузі екології, дізнаються, як зберегти ресурси Землі, і відвідають виробництва, що працюють із дотриманням екологічних стандартів і норм, тобто не шкодять екології.
2 етап — практичний. Школярі презентуватимуть проекти для своїх навчальних закладів, спрямовані на збереження ресурсів. Найкращі з них отримають міні-грант для реалізації від Компанії «Фармак» та максимальну організаційну підтримку від усіх співорганізаторів.
3 етап — раціональний. Проекти-переможці будуть реалізовані до початку навчального року. За підсумками цього етапу організатори вивчать і оцінять результат і сприятимуть подальшому поширенню позитивного досвіду на базі інших навчальних закладів.

  • ДОВІДКА

ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві, ПАТ «Фармак» із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України*.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. У портфелі компанії 220 продуктових досьє. Щорічно Компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.
На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

Громадська організація всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine — учасник загальносвітового руху Let’s Do It! World, що об’єднує понад 18 мільйонів людей у 120 країнах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання.

У 2018 році ГО “Let’s do it, Ukraine” запланували участь 5% населення України на 5 тисячах локацій по всій території країни
Джерело: Департамент корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак»

Александр Брусникин     2 Март 2018