Заява Президента Європейської Ради Дональда Туска щодо інциденту у Солсбері

Заява Президента Європейської Ради Дональда Туска як наслідок зустрічі Європейської Ради (22 березня) щодо інциденту у Солсбері.

Європейською Радою минулого тижня, про напад у Солсбері.

Нагадаю: минулого тижня Європейська Рада найрішучіше засудила нещодавні напади у Солсбері. Європейська Рада погодилася із оцінкою уряду Об’єднаного Королівства, у якій йдеться про те, що найімовірніше саме Російська Федерація відповідальна за ці дії та, що цьому немає правдоподібного альтернативного пояснення. Ми вирішили відкликати Посла ЄС в Росії для консультацій.

Як прямий наслідок рішення Європейської Ради щодо реагування на дії Росії у рамках скоординованого підходу, сьогодні 14 країн-членів вирішили вислати російських дипломатів.

Також прийдешніми днями й тижнями існує ймовірність вжиття додаткових заходів у рамках скоординованого підходу, включаючи подальше видворення дипломатів.

Ми критично ставимся до дій російського уряду. Водночас сьогодні ми, європейці, разом із російським народом оплакуємо жертв жахливої пожежі у Кемерові. Наші думки й серця з вами.

  • Європейський Союз

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні

Александр Брусникин    26 Март 2018