«Ми розглядаємо Францію як нашого дуже важливого та перспективного партнера»,- президент ТПП України Геннадій Чижиков

За участю делегації Національних зборів Французької Республіки в Торгово-промисловій палаті України відбувся час круглий стіл.
Національний рівень співпраці ? це втілення великих спільних українсько-французьких проектів у сфері інфраструктури, оборонно-військового комплексу тощо. Регіональний ? це бізнес-кооперація між українськими та французькими областями. Про це йшлося під час круглого столу.

Учасники круглого столу з української сторони зазначили, що Україні потрібні французькі технології, досвід та інвестиції для втілення спільних проектів. Наразі товарообіг між Україною та Францією становить 2 млрд дол. США.

«Ми розглядаємо Францію як нашого дуже важливого та перспективного партнера. Адже Франція є однією з провідних високорозвинених сучасних економік світу – член Групи Великої Сімки. Досягнення Франції в сфері розвитку сучасних технологій, промисловості, транспорту, комунікацій є загальновідомими та дуже привабливими для українського бізнесу. Зараз, в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Угоди про вільну торгівлю перед українським бізнесом відкриваються нові можливості для співпраці з Францією», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Франція потребує більше інформації про Україну, зокрема про український бізнес, щоб якомога краще налагодити нашу взаємодію», – наголосила Валеріа Фор-Мунтян, керівник делегації, голова групи дружби Франція-Україна Національних зборів Французької Республіки.
Наразі започатковується співпраця Херсону із Нормандією у сфері альтернативної енергетики, сільському господарстві, машинобудуванні тощо. Привабливі перспективи співробітництва мають Дніпро та Тулуза.

Цікавими напрямами співпраці Франції з Україною є автомобільна, сільськогосподарська галузі, військово-промисловий комплекс, проекти в сфері енергозбереження й інші. Учасники зустрічі зазначили, що наприкінці червня в Парижі планується проведення двостороннього форуму, що дасть змогу українським і французьким бізнесменам знайти нові можливості співпраці та краще ознайомитися з ринками обох країн.

«Донеччина та Луганщина суттєво різняться: Донеччина має розвинену промисловість, Луганщина – це, перш за все, аграрний регіон. Французький бізнес активно представлений саме в аграрному секторі. Мир буває стійким і крихким, і чим економічно спроможніша громада, тим стійкішим є мир у цій громаді. Промислово-економічна стійкість цих регіонів у багатьох випадках залежить саме від інвестицій у ці регіони», – сказав Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Джеело: ТППУ

Александр Брусникин     3 Апрель 2018