ПАПА: Спрвжня єдність – це шлях, на який нас хоче вивести Ісус

У четвер, 17 травня 2018 року, під час Меси в домі святої Марти» Папа закликав присутніх до праці задля правдивої єдності, застерігаючи щодо небезпеки фальшивого єднання, якому властиві плітки, взаємний осуд і поділи.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На роздуми про два шляхи шляхами єдності Папу надихнув біблійний уривок із 17-ї глави Євангелія від Йоана, який ще називають Архієрейською молитвою Ісуса: тут Спаситель наголошує на єдності між Ним і Отцем, вказуючи, що ми теж маємо бути одне. Мова йде про «єдність спасіння», яка будує Церкву та скеровує нас до щасливої вічності. «Коли ми в житті, в Церкві чи в громадянському суспільстві працюємо задля єдності, то перебуваємо на шляху, який накреслив Ісус».

Фальшива єдність провадить до поділів

Однак існує також фальшива єдність. У цьому можемо переконатися з першого літургійного читання цього дня (див. Діян 22, 30; 23, 6-11), де обвинувачі апостола Павла спочатку виступають як одне ціле, проте коли кмітливий апостол кидає в них «камінь поділу», мовивши, що його хочуть оскаржити за віру у воскресіння мертвих, ця фальшива єдність розпадається й одна частина обвинувачів відділюється від іншої. Апостолові Народів вдалося зруйнувати фальшиву єдність, яка «не мала сенсу».

Обмовляти, щоб засудити

Метод, яким було засуджено Ісуса Христа, апостола Павла, первомученика Степана та всіх інших мучеників, дуже популярний і в наші дні. Папа підкреслив, що й нині ми стаємо свідками того, як люди дозволяють собі обмовляти інших, щоб засудити. Наприклад, у громадському чи політичному житті, коли хтось хоче спричинити переворот, то заанґажовує медійні сфери, які починають обмовляти людей, керівників, забруднюють інших наклепами та знеславленнями, призводячи до конфлікту.

Прямувати шляхом справжньої єдності

Засудивши вдавану єдність осіб, які навіть у наших парафіях дозволяють собі знеславлювати когось із спільноти, Папа наголосив на вбивчій силі пліток. На Ісуса теж зводили наклепи й обмовляли, і через це засудили Його на смерть.

Насамкінець Його Святість заохотив замислитися про наше велике покликання: єдність з Ісусом, із Отцем. Потрібно прямувати саме цією дорогою справжньої єдності, адже це шлях, який нам вказав сам Христос.

Джерело:- НОВИНИ З ВАТИКАНУ http://kmc.media

Александр Брусникин    17 Май 2018