Долучитися до П’ятдесятниці

Перша згадка про цю неділю розповідає про учнів Господа Ісуса, які зібралися, аби святкувати П’ятдесятницю. Того дня Дух Святий по-особливому відкрив Себе, і через Його одкровення Ісусові учні перемінилися, змінилися назавжди. Їхня переміна проявилась у знаках і чудесах.
Що це все означає?

П’ятдесятниця – це релігійне свято Ізраїлю, яке припадає на п’ятдесятий день після Пасхи. Пасха знаменує звільнення ізраїльтян із єгипетської неволі, де вони мусили служити неправдивим богам. Єдиний істинний Бог переміг цих фальшивих богів, і, звільнені від їхньої тиранії, ізраїльтяни змогли виконати місію, яку доручив їм господь. Ось – Пасха.

П’ятдесятниця відзначає дар Закону Мойсеєві, день Синайського завіту, а що ця урочистість збігалася зі жнивами, то до святкових церемоній належала також подяка Богові за врожай земних плодів. Коли ще стояв Єрусалимський Храм, первосвященик урочисто приносив Господові в дар дві хлібини.

Ці деталі допомагають зрозуміти, навіщо зібралися перші учні, і вказують на те, як вони розуміли свій досвід. Пасха Господа Ісуса сталася за п’ятдесят днів до цих подій: Він пішов на страждання та смерть на хресті й у Своєму Воскресінні переміг гріх, смерть і диявола. Через Свою Пасху Христос явив новий Закон, новий Завіт, який відкривається всьому світові, коли Його учні збираються на богослужіння та приступають до Євхаристійної жертви. Це відбувається під час церковного вшанування, яке ми називаємо Месою.

Цей фрагмент із книги Діянь апостолів, отже, згадує та поєднує Пасху і П’ятдесятницю Старого Завіту з Пасхою і П’ятдесятницею Нового Завіту. Ритуали, які знаменували дарування Закону, ритуали, які досягали кульмінації у принесенні хліба для Господа, обітували вшанування Господа, яке відбувається під час Меси, коли ми отримуємо Закон Христа в одкровенні Євхаристії. Тому П’ятдесятниця – це не просто стародавня подія, а реальність, у якій ми беремо участь і яка стає частиною нас, коли долучаємося до Літургії.

Отже, прийняти Святого Духа означає долучитися до тієї самої любові, яка єднає Отця і Сина. Святий Дух дарує нам ті самі стосунки, які має Христос із Своїм Небесним Отцем. Ось чому ті, хто отримав Святого Духа, часто чинять такі чудесні речі: здобувши любов, яку Христос поділяє з Небесним Отцем, вони стали учасниками цих стосунків і так іще більше уподібнилися до Христа.

Дари Святого Духа – це ті риси, які роблять нас подібними до Христа.

Сила Святого Духа – це сила, яка робить нас подібними до Христа.

Ставати дедалі подібнішими до Христа – от що значить бути святими.

Святість – це бути подібним до Христа, ставати схожим на Христа. Ось про що йдеться Церкві: допомогти нам стати святими, а значить, чимдалі більше уподібнюватися до Христа. Церква перемінює світ, проте не через інституційні проекти, політичні справи чи програми побожного вишколу, а закликаючи людей пізнати Христа і допомагаючи їм стати схожими на Нього.
Отець Стів Ґрюноу, «Word on Fire»

Джерело: http://kmc.media

Александр Брусникин    20 Май 2018