Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН: Лише право може гарантувати мир

Архієпископ Бернадіто Ауза, Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН, виступив перед Радою Безпеки під час дискусії, присвяченої сприянню та посиленню правової держави заради збереження миру й безпеки.
Він нагадав, що злочинів супроти справедливості й порушення прав людини не можна ігнорувати чи жертвувати ними «в ім’я невизначеної та аморфної псевдо-стабільності». Мир, за словами архієпископа, може бути сталий лише тоді, коли прямує пліч-о-пліч зі справедливістю.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Ні» етиці знищення та залякування

Ватиканський дипломат, посилаючись на виступ Папи Франциска перед Генеральною Асамблеєю ООН 2015 року, подякував за зусилля Ради Безпеки та країн-членів ООН, спрямовані на підтримку міжнародного права. Адже це єдиний спосіб не лише уникнути численних конфліктів, а й остаточно запобігти міжнародним відносинам, ґрунтованим на етиці «страху та знищення», яка потенційно загрожує призвести до самознищення людства.

Роль міжнародних трибуналів

«Не можна толерувати безкарність геноциду, воєнних злочинів, злочинів проти людяності чи порушення міжнародного гуманітарного права», – наголосив архієпископ Ауза, позитивно оцінивши роль різних національних і міжнародних трибуналів, які «ці злочини належно розслідують і відповідно карають».

Гарантувати справедливість найслабшим

За словами представника Святого Престолу, мета полягає в тому, щоб забезпечити доступ до справедливості тим, хто найбільше страждає від конфліктів, зокрема, «жінкам, дітям і жертвам релігійних чи етнічних переслідувань, голоси яких найвірогідніше залишаються непочутими під час мирних переговорів і повоєнних процесів».

Джерело: http://kmc.media/

Александр Брусникин    20 Май 2018