Другий Національний форум розвитку МСБ 2018 відбувся в ТПП України 26 червня

Торгово-промислова палата України спільно з FORBIZ | EU4Business та УКРГАЗБАНКОМ вдруге зібрала представників малих і середніх підприємств, міжнародних організацій, кредитних і банківських установ, які надають допомогу сектору МСБ.

Захід об’єднав під одним дахом близько 500 учасників, що перетворило його на найбільшу національну подію, орієнтовану на розвиток та зростання МСБ в Україні.

Форум забезпечив унікальну можливість для малих і середніх підприємств дізнатися про актуальні програми підтримки бізнесу й отримати консультації щодо участі в них «із перших вуст» – від експертів міжнародних донорських і фінансових організацій.

«Сьогодні на форумі ми зібрали найкращі європейські проекти підтримки для МСБ. І все це заради основної мети – зробити так, щоб 70% усього МСБ в Україні були експортоорієнтованими компаніями, щоб в Україні розвивалися не тільки агропромисловий сектор, але й креативні індустрії. Тенденція останніх п’яти-шести років – це зростання ваги малого та середнього бізнесу в економіці країни. Впевнений, що сьогодні ми зробили черговий вагомий крок до зростання», – сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

Підприємці познайомились із міжнародними проектами підтримки МСБ і фінансовими установами, а також обговорили з експертами перспективи бізнесу й існуючі можливості для підтримки його зростання.
«3/4 усіх звернень до нас – це звернення від МСБ із усіх регіонів України. Більшість надходить із Києва, Дніпропетровської (10%), Київської (8%), Харківської (7%) областей. Чимало скарг від представників оптової та роздрібної торгівлі. 64% усіх скарг ми отримуємо на Державну фіскальну службу, далі йдуть прокуратура, нацполіція, СБУ (10%), Мін’юст та інші вищі органи влади (2%). Серед основних проблем – блокування податкових накладних (28% усіх звернень), податкові перевірки (8%), дії контролюючих органів (7%), процедурні порушення правоохоронних органів (94%)», – зазначив Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен.

Компанії також дізнались про ефективні фінансові інструменти для МСБ від банківського сектора з інформаційно-консультативних стендів.
Вирішення питання дефіциту доступних фінансових ресурсів для українського малого та середнього бізнесу взяв на себе УКРГАЗБАНК. Партнерство державного банку з International Finance Corporation у розвитку українського сегменту МСБ спростить доступ до фінансування для українського малого и середнього бізнесу, а також сприяє подальшим інвестиціям в економіку України.

Участь у форумі надала підприємцям можливість напрацювати мережу унікальних професійних контактів і збільшити шанси на розвиток успішного бізнесу.
«Сьогоднішніми бар’єрами для МСБ в Україні є доступ до фінансування, складність податкового регулювання і митних процедур. МСБ є лакмусовим папірцем ситуації в країні. Ті умови, в яких перебуває малий і середній бізнес є показником загальної економічної ситуації в країні», – зауважив Вільям Томпсон, керівник ОЕСР Євразія.
«В Україні вже діє ефективний інструмент підтримки МСБ, це – європейські програми EU4Business, COSME, Horizon2020, ERASMUS. Обізнаність бізнесу з цього приводу повинна бути більш високою», – вважає Йоганнес Баур, перший радник і керівник відділу програм зовнішньої допомоги у секторі економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні.

У пленарних дискусіях, сесіях і воркшопах у якості спікерів виступили провідні фахівці й експерти МСБ, які надали свої рекомендації та поради, а також поділились власним досвідом у створенні успішних бізнес-моделей.
Під час панельної дискусії «Історії успіху: як стати конкурентоспроможним?» учасники почули про найуспішніші українські стартапи. Андрій Зінченко, співзасновник Greencubator, розповів про українські компанії, що експортують за кордон інноваційні продукти.

Йшлося також про COSME – набір тематичних підпрограм на 2014–2020 рр. COSME – це формування інфраструктури підтримки бізнесу в Україні. Підпрограми, з якими наразі працює ТПП України, – Європейська мережа підприємств (EEN) та «Еразмус для молодих підприємців». EEN – PR послуг і продуктів, а не компаній, мета підпрограми – підтримка інноваційного шляху розвитку бізнесу. За рік, що проект діє в Україні, у мережі вже є 150 профайлів українських компаній, підписано 54 контракти.

Також у рамках форуму експерти та представники банківської сфери презентували інструменти підтримки МСБ від фінансових установ і платформ.
Джерело: ТППУ

Александр Брусникин    26 Июнь 2018