У столиці пройшли урочистості для ділової спільноти, організовані УСПП з нагоди Дня підприємця

З нагоди Дня підприємця Український союз промисловців та підприємців (УСПП) з партнерами 31 серпня провели урочисте засідання. Участь у заході взяли парламентарі, представники центральних та місцевих органів державної влади, дипломатичного корпусу тощо.

Вітальні адреси бізнес-громаді надіслали Президент України, Прем’єр-міністр України, голова парламенту, низка найбільших державних організацій, національних та міжнародних організацій-партнерів УСПП. Підприємців привітали голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк, президент ТПП Геннадій Чижиков, нардеп Леонід Козаченко, волонтерські організації – голова ГО «Жіноча варта» Олена Білецька та багато ін.

Учасники урочистого засідання обговорили пріоритети роботи провідної промислово-підприємницької організації України та її партнерів на початок ділового сезону, уже досягнуті в діалозі з урядом цілі та їх подальший розвиток тощо.
Було відзначено, що за останній рік бізнес-спільноті вдалося досягти чимало.

Увага УСПП прикута до розширення експортних можливостей вітчизняних товаровиробників. Окрім ЗВТ з ЄС, вільна торгівля віднедавна запущена і з Канадою. Поза такі можливості, частка експорту в Європу та Північну Америку зростає несуттєво, а вивозиться передусім сировина чи готова продукція, але під іноземними партнерськими брендами. Допомогти із цим покликана Українська бізнес-агенція в Канаді, створена під егідою УСПП. Структура не лише консультує вітчизняний бізнес, але й допомагає із логістикою, пошуком партнерів, зберіганням продукції на складах тощо.

Успішно діє і Центр підтримки експорту при УСПП. Його зусиллями українські виробники мають безпосередні контакти із баєрами торгових мереж США, Південної Америки, багатьох країн Європи.Разом із Конфедерацією промисловців Литви створено своєрідну «базу» виходу українських експортерів на ринки ЄС. Неодноразово проводяться тренінги і семінари щодо стратегії «завоювання» інтересу європейців до продукції наших виробників, триває реалізація спільних проектів у сфері енергозбереження, будівництва тощо. Вже у вересні цього року делегація українського бізнесу відправиться до Вільнюсу на другий етап семінарів «Що повинні знати підприємці про екологічні норми ЄС». Нагадаємо, на початку літа такі семінари були проведені в Херсоні та на Одещині.

Окрім того, на Одещині успішно запущена реалізація спільного із литовцями проекту із водоочищення. Є домовленості щодо інвестицій в сонячну енергетику на Херсонщині, впровадження нових технологій в АПК для зменшення інсоляції та збільшення врожайності сільськогосподарських культур.

Попереду – проведення за ініціативою УСПП спільного засідання КМУ та НБУ щодо доступу підприємців до фінансових ресурсів, розробка держпрограм підтримки індустрії. Останнє вже було обіцяне урядовцями, щоправда, вже минув рік, а його організація все відкладається. УСПП настоює на невідкладній реалізації цієї ініціативи вже восени 2018 року – з початком ділового сезону.

Це ж стосується і засідання щодо збереження трудового потенціалу України. Ділова спільнота наголошує: темпи трудової міграції величезні: лише з початку року країну покинуло 230 тис. співвітчизників. Свої пропозиції щодо модернізації профтехосвіти, забезпечення кооперацій виробництв та освітніх закладів, підвищення інноваційності підприємств – а відтак і їх розвитку, збільшення створюваних робочих місць з гідною оплатою праці – УСПП направив свого часу уряду.

Серед пріоритетів початку ділового сезону, які будуть лобіювати в підприємницькому середовищі – відновлення роботи Національного комітету з промислового розвитку, запуск Експортно-кредитного агентства тощо. Також у діловому союзі наразі проводять консультації з партнерами щодо проведення цієї осені всеукраїнського форуму бізнесу за участі представників органів державної влади щодо економічних перетворень на наступний електоральний період.
Джерело: Український союз промисловців та підприємців

Александр Брусникин     1 Сентябрь 2018