Україна та Йорданія парафували проекти двосторонніх Договорів про взаємну правову допомогу у цивільних справах та передачу засуджених осіб

У приміщенні Міністерства юстиції України відбувся другий раунд переговорів між делегаціями України та Йорданії щодо підготовки проектів Договорів між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про передачу засуджених осіб та про взаємну правову допомогу у цивільних справах.

Переговори відбулися на виконання Указу Президента України 115/2018 від 28 квітня 2018 року «Про утворення делегації України для участі у переговорах між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством щодо підготовки проектів договорів між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про взаємну правову допомогу у цивільних і комерційних справах, про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, про видачу правопорушників та про передачу засуджених осіб».

Делегацію України очолив заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.
Делегацію Йорданського Хашимітського Королівства очолив віце-голова Комітету міжнародних угод Міністерства юстиції Йорданського Хашимітського Королівства, директор Департаменту планування та розвитку Судової ради Йорданського Хашимітського Королівства суддя Алі Мусеймі.
26 жовтня за результатами переговорів главами делегацій було парафовано проект Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про передачу засуджених осіб та проект Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про взаємну правову допомогу у цивільних справах.

На двосторонньому рівні відповідні відносини між Україною та Йорданією не врегульовані.
Під час першого раунду українсько-йорданських переговорів, які відбулися у м. Амман у період з 07 по 10 травня, було узгоджено та парафовано тексти проектів договорів про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та про видачу правопорушників.

Таким чином, Міністерством юстиції завершило роботу з підготовки текстів чотирьох проектів договорів між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством, які після їх підписання комплексно врегулюють питання взаємного міжнародного співробітництва у цивільних і кримінальних справах, видачі правопорушників та передачі засуджених осіб.

Укладення та подальша реалізація цих договорів створить умови для найширшого взаємного співробітництва компетентних органів обох держав під час судового розгляду цивільних справ, розслідування та судового розгляду кримінальних справ, забезпечить можливість видачі осіб, які обвинувачуються або засуджені за скоєння злочинів, для притягнення до кримінальної відповідальності або приведення до виконання вироку, та передачі засуджених осіб для відбування покарання у державі їх громадянства.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/drugiy-raund-peregovoriv-mij-delegatsiyami-ukraini-ta-yordanii-pro-peredachu-zasudjenih-osib-ta-vzaemnu-pravovu-dopomogu-u-tsivilnih-spravah-kiiv-26-jovtnya-2018-roku

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/

Александр Брусникин    26 Октябрь 2018