Арештований рибацький чорноморський сейнер “Норд” буде переставлено на. аукціон зі зниженням ціни

Торги не відбулися, оскільки жоден з зареєстрованих учасників не сплатив гарантійний внесок для участі у торгах. Згідно з законодавством, судно згодом буде виставлено на наступний аукціон зі зниженням ціни .
7 листопада повинні були відбутися торги з продажу арештованого рибацького чорноморського сейнера “Норд”.
Судно побудовано у 1989 році у місті Азов (Ростовська область РФ). Довжина – 23,6 метра. Ширина – 6,5 м. Потужність головного двигуна – 165 квТ. Чиста місткість – 32 т.

Свого часу, у зв’язку з подіями у Криму судно було незаконно захоплене Російською Федерацією.
Згодом, судно було арештовано, порушено відповідне кримінальне провадження і передано Агентству з розшуку та менеджменту активів.
Провівши відповідні заходи забезпечення збереження цього майна поки триває виконавче провадження, стало зрозуміло, що витрати на зберігання та утримання є занадто великими.
Відповідно до Постанови КМУ до моменту рішення про конфіскацію це судно буде реалізоване.
На участь в торгах зареєструвалося 12 учасників.
Проте, на жаль, жоден з них вчасно не сплатив гарантійний внесок (81 309.05 грн.).

Система, згідно діючого законодавства, була змушена відмовити їм в реєстрації у торгах.
Згідно з правилами проведення торгів, лот буде виставлено на продаж знов зі зниженням ціни.
Зниження ціни буде відповідати висновку оцінювача, але не більше, ніж на 10%.

“Торги не відбулися, оскільки ні один з зареєстрованих учасників не сплатив гарантійний внесок для участі у торгах. Проте, в цьому немає трагедії. Арештований сейнер “НОРД” буде перевиставлено на торги зі зниженням ціни відповідно до правил проведення електронних торгів арештованими активами з Агентством з Розшуку та Менеджменту Активів і знайде свого покупця. Для прикладу, два російських танкери “Ниагара” і “Борислав”, які торгувалися у минулому році на OpenMarket – СЕТАМ було продано за 10,1 млн грн. Окремо хочу підкреслити – гарантійний внесок автоматично повертається усім учасникам аукціону, окрім переможця”, – сказав генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket Віктор Вишньов.

АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) – є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.
OpenMarket (ДП “СЕТАМ) – це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет з використанням інноваційної технології Blockchain. Система працює на всій території України з 2014 р.

Веб-сайт OpenMarket: https://om.gov.ua
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/setam.gov

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry

Александр Брусникин     7 Ноябрь 2018