Заява МЗС України щодо незаконних "виборів", організованих РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку з незаконними та нелегітимними діями Рос? з проведення сьогодні псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

Спроба Рос? виправдати, організувати та згодом легітимізувати процес фейкового «голосування» на окупованомуДонбасі є кричущим порушенням норм і принципів міжнародного права, українського законодавства, а також суверенітету та територіальної цілісності України. Одночасно, Росія, як сторона збройного конфлікту на Донбасі та підписант Мінських домовленостей, вкотре фундаментально порушила свої зобов’язання за ними.

У цьому зв’язку, знову наголошуємо, що результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Легітимні вибори на Донбасі можуть бути проведені лише у повній відповідності до українського законодавства та стандартів ОБСЄ із забезпеченням спостереження БДІПЛ ОБСЄ.

Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтвердження їхньої сталої підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Вважаємо обурливим, що Росія проігнорувала чітку позицію міжнародного співтовариства, яке засудило організацію фейкових «виборів» та закликало до їх скасування. Росія несе повну відповідальність за ці незаконні д? та руйнівні наслідки для мирного процесу.

Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення політичного та економічного тиску на Кремль, а також запровадження нових санкцій проти держави-окупанта та осіб, які брали безпосередню участь в організац? цих бутафорських «виборів»
Джерело: Міністерство закордонних справ України

Александр Брусникин    11 Ноябрь 2018