ЄБРР, ЕІБ та ГСБ запускають нове опитування підприємств в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Група Світового банку (ГСБ) запускають новий раунд опитувань підприємств у більш ніж 40 країнах, включаючи Україну.
Мета дослідження – отримати від підприємств приватного сектору відгуки щодо стану бізнес-середовища в цих країнах і на основі цієї інформації проаналізувати можливості та перепони для розвитку приватного сектору. У кожній з цих країн дослідження буде проводитися шляхом опитування приватних компаній у секторах виробництва та послуг.

В Україні для збору цих даних була найнята компанію «Іпсос», яка розпочне опитування випадково відібраних компаній в грудні 2018 р. Ця робота триватиме до травня 2019 р., а попередні результати дослідження очікуються у другій половині 2019 р.

Результати цього опитування підприємств разом з інформацією, зібраною в рамках цього дослідження в інших країнах, будуть проаналізовані з метою кращого розуміння того, яким чином можна збільшити інвестиції, продуктивність та темпи економічного зростання у цих країнах.

Це опитування є подібним до інших опитувань підприємств, які проводяться Світовим банком в усьому світі за стандартною методологією. Анкета охоплюватиме такі загальні теми, як продуктивність, ступінь проникнення технологій та інновацій, конкуренція, кваліфікація робочої сили, неформальність, доступ до фінансових послуг, інфраструктура та вплив державного регулювання, а отже відповіді можна буде порівняти за глобальною шкалою. Опитування також включатиме у себе модуль «зеленої» економіки.
Цей новий раунд опитувань підприємств буде проведений у більш ніж 40 країнах Європи, Центральної Азії, Близького Сходу та Північної Африки.

Джерело: Прес-реліз ЄБРР

Александр Брусникин     3 Декабрь 2018