ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ- Legal Alert Застереження

Legal Alert Застереження Дане видання не є юридичною консультацією і має на меті дати загальну інформацію про зміни в податковому законодавстві України чи інших країн.
Щоб уникнути ризиків, перед прийняттям будь-яких рішень, що стосуються інформації в цьому виданні, потрібно звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою.

Термін дії воєнного стану:

  • Воєнний стан вводиться терміном на 30 діб, а саме з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 року включно.

  • Воєнний стан вводиться на території: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.
  • Вибори – вибори Президента України призначено на 31 березня 2019 року.
  • Не застосовується повна загальна мобілізація.
  • Не обмежується діяльність банків. Безготівкові розрахунки не обмежуються, банківські установи продовжують працювати у звичайному режимі.
  • Правосуддя продовжує здійснюватися виключно судами.
  • Тимчасове введення воєнного стану не може слугувати автоматичною підставою для невиконання договірних зобов’язань – необхідний причинно-наслідковий зв’язок між невиконанням зобов’язання за договором та введенням воєнного стану, а також сертифікат ТПП.

УВАГА! Тимчасове введення воєнного стану в окремих областях України не означає автоматичного обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ
Відповідно до стенограми позачергового пленарного засідання ВРУ від 26.11.2018 року? особливий стан буде введений лише у випадку наземної операції регулярних військ Російської Федерації за межами операції Об’єднаних сил і за межами незаконно анексованого Криму.

ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ МАЮТЬ ПРАВО ВСТАНОВЛЮВАТИ НАСТУПНІ ОБМЕЖЕННЯ:
1. Забирати (конфіскувати) майно, транспортні засоби, обладнання, техніку для потреб держави.
2. Використовувати виробничі потужності підприємств для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити зміни виробничої діяльності, а також умов праці. 3. Проводити огляд житла та службових приміщень.
4. Використовувати приміщення для поселення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та евакуйованого населення.
5. Провіряти документи осіб, а також проводити огляд речей, транспортних засобів та багажу.
6. Обмежувати свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Громадянам, які перебувають на військовому обліку можуть заборонити зміну місця проживання. Також може встановлюватись особливий режим в’їзду і виїзду за межі країни.
7. Можливе запровадження комендантської години. Забороняється перебування у певний період доби на вулицях та громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
8. Залучати працівників підприємств та організацій до виконання робіт необхідних для оборонної сфери, ліквідації наслідків стихійних лих, пожеж, а також ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій, що виникли під час воєнного стану.
9. Встановлювати особливий режим у сфері виробництва та реалізації лікарських засобів, які мають у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, інші сильнодіючі речовини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. 10. Обмежувати коло інформації, яку можуть поширювати ЗМІ.

ВСТАНОВЛЕНІ СТАНОМ НА 30.11.2018Р. ОБМЕЖЕННЯ: — Заборона в’їзду іноземцям до Криму;

— Заборона в’їзду на територію України чоловікам-громадянам Російської Федерації віком від 16 до 60 років.

1. http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/6966.html
2. https://dpsu.gov.ua/ua/news/Derzhprikordonsluzhba-v-mezhah-kompetencii-bere-uchast-u-zaprovadzhenni-ta-zdiysnenni-zahodiv-pravovogorezhimu-vonnogo-stanu/ 3. https://tsn.ua/politika/ukrayina-zaboronila-v-yizd-cholovikam-rosiyanam-vikom-vid-16-do-60-rokiv-1258002.html
З повагою, команда Arzinger
Джерело: Arzinger

Александр Брусникин     3 Декабрь 2018