В Україні в 2019-2020 роках відкриють понад 70 нових кінозалів – MRM

За прогнозами MRM, найближчі два роки в Україні з’являться понад 70 кінозалів, 45 із них – у 2019-му.
Такий прогноз озвучив голова аналітичного відділу Media Resources Management (MRM) Артем Вакалюк.

«Великий ривок із будівництва кінозалів стався 10 років тому, ще до 2008 року. Потім, через кризу 2008-го і війну 2014-го, зали не будувалися. І лише цього року бачимо тенденції до відновлення будівництва кінотеатрів. Зараз їх маємо в два рази більше, ніж у 2008 році», – сказав пан Вакалюк.
Найбільш активно буде розбудовуватися мережа «Мультиплекс», яка планує відкрити три великі кінотеатри. «Планети кіно» має відкрити два багатозальника.

Дві третини всіх кінозалів, які є зараз в Україні, сконцентровані в мережевих кінотеатрах. Найбільша мережа – «Мультиплекс», на другому місці – «Планета кіно». Досить активною є мережа «Батерфляй», яка активно розбудовується.
Крім того, пан Вакалюк додав, що Україна станом на 2017 рік мала 1,24 зали на 100 тис. населення. Це менше, ніж у всіх постраданських країнах, окрім Грузії.
«Ми презентували цю ж інформацію чотири роки тому – статистика була більш сумною, Україна не мала навіть одного залу на 100 тис. населення. Тепер ситуація трохи інша. Тенденція до розвитку є. Але не лише тому, що збільшується кількість кінозалів, а й тому, що зменшується кількість населення», – пояснив він.
Джерело: «Детектор медіа»

Александр Брусникин    14 Декабрь 2018