Понад 129 тисяч громадян отримали правову допомогу адвокатів у 2018році,- Павло Петренко

Минулого року адвокати системи безоплатної правової допомоги забезпечили захист 129 160 громадян у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. Інтереси ще майже 35 тисяч українців у суді захистили працівники центрів БПД. Ще понад 550 тисяч українців отримали консультації та роз’яснення від співробітників БПД. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«За весь минулий рік наші мобільні консультаційні пункти здійснили понад 13 тисяч виїздів. Загалом, упродовж 2016 – 2018 року, таких виїзних прийомів громадян було проведено майже 31,5 тисячі. Завдяки цьому 214 тисяч українці отримали правові консультації та роз’яснення фактично в себе вдома», – підкреслив Павло Петренко.

Разом з тим, додав очільник Мін’юсту, важливим інструментом роботи з громадянами є гаряча лінія контакт-центру системи БПД, яка діє за номером 0 800 213 103. За минулий рік було прийнято більше 360 тисяч дзвінків, з яких 35 % (понад 80,3 тис.) стосувалися питань отримання правових консультацій.
За його словами, у 2018 році система БПД була залучена до реалізації за підтримки ЮНІСЕФ та Програми USAID «Нове правосуддя» пілотного проекту відновного правосуддя для неповнолітніх. Почати його реалізацію планується вже цього року. Відповідний спільний наказ вже виданий Мін’юстом та Генпрокуратурою.

«Фактично наші адвокати виступатимуть медіаторами, або посередниками, які дадуть можливість неповнолітнім, які вперше вчинили не тяжкий злочин, знайти шлях для позасудового примирення з постраждалим без винесення вироку. Окрім цього учасники програми пройдуть через тренінги, які дадуть їм можливість усвідомити помилку та повернутися до нормального життя», – сказав Міністр юстиції.
Джерело: https://minjust.gov.ua/news

Александр Брусникин    29 Январь 2019