Олександр Турчинов: Україна розбудовує сучасну європейську модель сектору безпеки і оборони

Секретар Ради національної безпеки і оборони України, один з лідерів Політичної партії “Народний фронт” Олександр Турчинов провів зустріч з групою іноземних стратегічних радників високого рівня з питань оборонної реформи при Комітеті реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

На зустрічі були присутні радники: зі США – генерал-лейтенант Кіт Дейтон, з Великої Британії – генерал Нік Паркер, з Німеччини – генерал-лейтенант Фолькер Халбауер та з Канади – Виконавчий директор із зовнішніх зв’язків і партнерства в Канадській академії оборони Міністерства національної оборони Джилл Сінклер.

Cторони обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України та перспективи входження нашої країни до Північноатлантичного Альянсу.
За словами Олександра Турчинова, незважаючи на війну, Україна реформує сектор безпеки і оборони за стандартами НАТО.

“Ми не чекаємо, поки закінчиться війна, щоб завершити реформування і перейти на стандарти НАТО”, – сказав Секретар РНБО України, додавши, що нещодавно ухвалено ініційований РНБО України Закон “Про національну безпеку України”, що заклав фундамент побудови сучасної європейської моделі сектору безпеки і оборони нашої держави.

“Для нашої держави стратегічна мета – стати повноправним членом НАТО, а в перспективі – ЄС. Ми розуміємо, скільки ще потрібно працювати для досягнення цієї мети, але готові до цього”, – підсумував Турчинов.

Своєю чергою стратегічні радники зазначили, як багато Україна зробила для реформування сектору безпеки і оборони.

“Ми бачимо всі ті зусилля, які ви докладаєте до реформування, і підтримуємо комплексний міжвідомчий загальний підхід до цього важливого питання. Ми тут, щоб забезпечити Україні найкращі шанси для майбутнього вступу в НАТО”, – зазначив радник з США, генерал-лейтенант Кіт Дейтон.

Джерело: http://nfront.org.ua/news

Александр Брусникин    31 Январь 2019