12 січня Україна святкує 110 років з дня народження видатної художниці Марії Примаченко

Один з безумовних приводів для гордості українців — творчість Марії Примаченко, день народження якої 12 січня святкуватиме Україна. Її простий живопис, дотичний до стилю naїve art, вражав великих художників.
Наприклад, ще 1937 року на всесвітній виставці в Парижі Пабло Пікассо, коли побачив твори Марії Примаченко, вигукнув, що вона “мистецьке диво” і, якби художниця жила у Франції, була б популярнішою за нього. І присудження їй на виставці Золотої медалі показало — вона мала на це всі підстави.

В Україні роботи Марії Примаченко представляють місток між минулим і сучасним, між мистецтвом і життям. Нарешті визнання художниці в царині українського мистецтва набуло актуальності і розмахів, адекватних її значенню. Це підкреслюють столичні Контрактова площа і вулиця Сагайдачного, які прикрашені до річниці арт-об’єктами, створеними за мотивами творчості художниці. Новорічний Поділ став центральним місцем для проведення масових святкових заходів. “Дивні звірі” вражають і захоплюють людей.

Ініціювала створення подібного арт-простору компанія Art Nation, яка є правовласником бренда Prima Maria. За організацію простору потрібно подякувати міжнародному етнокультурному проекту Folk Ukraine. У співпраці з брендом вони достойно розвивають дух і букву творчості художниці.

Свято Prima Maria на Подолі! https://www.youtube.com/watch?v=9Qgfnl732l4
Джерело: компанія Art Nation

Александр Брусникин    12 Январь 2019