Гриценко: В Україні треба провести загальнонаціональну дискусію щодо можливості подвійного громадянства

В Україні треба провести загальнонаціональну дискусію щодо можливості подвійного громадянства та вийти на конституційне рішення цього питання.
Про це під час прес-конференції в Чернівцях сказав Анатолій Гриценко. «Є Конституція, в якій записана норма про одне громадянство. Враховуючі масштаби проблеми, коли українці паралельно мають паспорти інших країн, треба провести загальнонаціональну дискусію. Ця дискусія буде непростою, але треба зафіксувати в Конституції, отримавши підтримку людей, право бути громадянином іншої держави», – вважає Гриценко.

Він додав, що зараз у цьому питанні влада керується принципом вибіркового покарання. Так, Романа Насірова, який має британський паспорт, залишили на посаді, а з Уляною Супрун, в якої громадянство США, судяться.

«Я хотів би, щоб ми вирішили це питання економічно, соціально, тому що паспорти інших держав у людей – це певний елемент недовіри до своєї країни. Інша країна виступає тут як запасний аеродром. Коли паспорт України буде свідчити про впевнене, позитивне життя для себе та дітей, ніхто не шукатиме цих аеродромів», – впевнений кандидат у президенти.
Джерело: Преса Гриценко

Александр Брусникин    20 Февраль 2019