Володимир Зеленський зустрівся з представниками Адміністрації та Конгресу США

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками Адміністрації та Конгресу США, які прибули до Києва для участі в офіційній церемонії інавгурації. Про це інформує прес-служба глави держави.
Зеленський подякував американській стороні за лідерство у справі відновлення суверенітету та територіальної цілісності України й за допомогу у просуванні внутрішніх реформ.

США є потужним і дуже серйозним партнером для України, насамперед у подоланні агресії Росії. Самостійно здолати російську агресію на Донбасі та в Криму ми не зможемо. Тому нам потрібна ваша допомога. Хотів би закликати вас, щоб США продовжували посилення санкцій проти РФ”, – сказав він.
Зеленський також подякував США за допомогу у сфері безпеки. Президент додав, що готовий втілювати прозорі, відкриті й демократичні реформи в Україні:

“В нас є дуже гарний приклад – це ваша країна. Реформування України в цілому, в усіх галузях, відбуватиметься не після припинення вогню на Донбасі, а паралельно. Бо нам це потрібно. Ми хочемо стати європейською країною щодо цінностей і прозорості”.
Зеленський також подякував президенту США Дональду Трампу за привітання та висловив сподівання на зустріч найближчим часом.

Крім того, глава держави наголосив на важливості подальшої комплексної розбудови українсько-американського стратегічного партнерства, насамперед шляхом реалізації взаємовигідних програм співпраці в енергетичній сфері та поглиблення взаємодії у сфері безпеки.
З американської сторони у зустрічі взяли участь члени президентської делегації на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі – спеціальний представник США з питань України Курт Волкер та сенатор США Рон Джонсон.

Джерело: https://www.5.ua/polityka

Александр Брусникин    20 Май 2019