ЄБРР підтримує розширення діяльності компанії «Кроноспан» в Україні

ЄБРР надає синдикований кредит €116 млн. компанії «Кроноспан» на запуск нового виробництва та підвищення енергоефективності.
«Кроноспан» – одна з провідних деревообробних компаній світу, що веде діяльність у 21 країні.

ЄБРР організовує синдикований кредит на суму €116 млн. для ТОВ «Кроноспан УА»
• €50 млн. з цієї суми буде надано комерційними банками
• Фінансування буде використане для інвестицій у нові виробничі потужності та заходи енергоефективності

Потенціал України у деревообробній сфері значно збільшиться завдяки синдикованому кредиту в розмірі €116 млн., який ЄБРР організовує для ТОВ «Кроноспан УА».
Ці кошти будуть інвестовані у нові виробничі потужності, які відповідатимуть стандартам і нормам ЄС. Компанія планує розширити своє виробництво в Україні шляхом будівництва нового заводу у м. Нововолинську на заході країни.

Спеціалізоване енергоефективне обладнання, включаючи котел на біомасі потужністю 45 МВт, новий трансформатор та новий електрофільтр, забезпечить альтернативне рішення для електропостачання і дозволить скоротити втрати енергії та викиди пилу.
Очікується, що виробництво на зазначених потужностях продукції з високою доданою вартістю сприятиме заміщенню імпорту орієнтовано-стружкових плит (OSB) та збільшенню експорту з України на спільний ринок ЄС та в інші країни.

ЄБРР буде формальним кредитором на всю суму €116 млн., але €50 млн. з цієї суми буде синдиковано з комерційними банками Raiffeisen Bank International AG та Raiffeisenlandesbank Ober?sterreich за структурою кредиту «A/B».

  • ЄБРР

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже €13,1 млрд. в рамках 418 проектів.
Джерело: Пресреліз ЄБРР

Александр Брусникин     7 Июнь 2019