«Ігри Нескорених»: Міністерство у справах ветеранів закликало ОДА підтримати воїнів-спортсменів

В Україні 12 травня засіданнямМіжурядової робочої групи з питань забезпечення організації відбору, підготовки та участі України у «Іграх Нескорених» на державному рівні стартувала кампанія з підготовки доміжнародних спортивних змагань “Ігри нескорених”.

Міжнародний спортивно-реабілітаційний захід, для бійців, що зазнали травм Invictus Games відбудеться 9-16 травня 2020 року у Гаазі (Нідерланди). У дев’яти адаптивних видах спорту змагатимуться 19 країн-учасниць, серед яких і Україна.

Відповідальність за організацію, підготовку і проведення покладено наМіністерство у справах ветеранів , керівником робочої групи стала Оксана Гаврилюк. До робочої групи увійшли представники Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони, експертна група взаємодії з НАТО, Міністерства закордонних справ, Міністерства молоді та спорту, Мінсоцполітики, благодійних організацій «СтратКом УА» та Міжнародного благодійного фонду «Повернись живим», Міністерства інформаційної політики, охорони здоров’я та внутрішніх справ, Інваспорту, а також Надзвичайний і Повноважний посол України в Королівстві Нідерланди.

Під час наради розглянули декі питання організації та забезпечення збірної України для участі в Іграх на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року.

ПРО ІГРИ НЕСКОРЕНИХ
Війна ранила їхнє тіло, але не скорила дух-
Invictus Games або Ігри Нескорених – це більш ніж ветеранський спорт, це рух розширення можливостей для ветеранів. Міжнародний спортивно-реабілітаційний захід покликаний через участь у змаганнях відновити фізичне та психічне здоров’я пораненим учасникам бойових дій. Засновані Ігри герцогом Сассекським принцом Гарі у 2014 році для бійців, які отримали поранення, виконуючи свої службові обов’язки.

Захід покликаний повернути у ветеранів мотивацію жити і бажання жити повноцінно, адже життя після поранення не закінчується. Перебуваючи на таких змаганнях, спортсмени відчувають, що вони здорові люди, люди без обмежень. Після змагань воїни з фізичними пораненнями та психологічними травмами розуміють, що насправді вони можуть все.
Тобто, Ігри – це не просто спорт, це соціальна адаптація та моральна реабілітація до нормального життя.

«Ігри Нескорених покликані надавати нові можливості військовослужбовцям та ветеранам, які заплатили високу ціну за відданість своїй країні та її жителям. Ми впевнені, що підтримка набагато продуктивніша за співчуття, а тому створюємо спільноту, яка об’єднує людей зі схожим досвідом та допомагає їм долати наслідки воєнних поранень, травм і хвороб за підтримки сім’ї, побратимів та суспільства, – зазначають Організатори.

ПРО УЧАСТЬ ЗБІРНОЇ КОМАНДИ УКРАЇНИ
Україна втретє братиме участь у змаганнях. У 2017 році це був Торонто (Канада), у 2018-му – Сідней (Австралія). За два роки понад 600 наших ветеранів взяли участь у відбіркових змаганнях. Минулоріч Київщину у складі національної збірної представляв Олександр Зозуляк, виборовши срібло у стрільбі з лука в особистій першості.

Цьогоріч до складу збірної увійдуть 20 спортсменів, відібраних у підготовчий період. А також 20 супроводжуючих та офіційна делегація.
Представники збірної візьмуть участь у шести видах спорту: легка атлетика (біг на візках, велоспорт на візках та інші), веслування на тренажерах, велоспорт на шосе, пауерліфтинг, плавання та стрільба з лука.

Відбіркові змагання (тестування) до збірної команди України для участі в Invictus Games-2020 відбуватимуться в трьох містах України: Львові (6 липня), Одесі (13 липня) та Києві (20 липня).
“З огляду на те, що “Ігри нескорених” – це не про медалі, а, власне, про нескорених, нам вкрай важливо забезпечити якісну співпрацю з ветеранською спільнотою та органами влади на місцях. Ми маємо кожному ветерану чи ветеранці донести про те, де, коли і як будуть відбуватися відбіркові тестування. Забезпечити і профінансувати логістику. І, якщо треба, мотивувати їх «встати з дивану» і зробити це! “ – наголосила заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк.

Зауважимо, що офіційноінформаційна кампанія стартує 15 червня.
Міністерство у справах ветеранів згідно зареєстрованих на сайті анкет учасників сформує списки і за тиждень до початку тестувань надасть їх в ОДА. У свою чергу Адміністрації мають офіційно назначити відповідальну особу, яка братиме участь у всіх заходах, комісіях та нарадах щодо підготовки до Ігор.

Зауважимо, що в бюджеті на 2019 рік не заплановано жодних витрат на Ігри нескорених. Тому вітаються всі бажаючі допомогти нашим воїнам взяти участь у реабілітаційно-спортивному заході.
Міністерство у справах ветеранів закликає ОДА, Міністерства, інші органи влади надати допомогу майбутнім спортсменам-пораненим учасникам бойових дій у підготовці до змагань, а самих майбутніх спортсменів – з 14 червня реєструватися на сайті Міністерства та Ігор для участі у відборі.
Джерело: Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

Александр Брусникин    13 Июнь 2019