Суд заборонив Рожковій виконувати обов'язки заступника голови НБУ

Національному банку стало відомо про чергову спробу заборонити першому заступнику голови Катерині Рожкової виконувати покладені на неї посадові обов’язки. Про це зазначається в повідомленні регулятора.

До Нацбанку надійшов лист від фізичної особи, зі змісту якого випливає, що 11 червня 2019 року Баришівський районний суд Київської області нібито прийняв рішення про заборону Катерині Рожковій брати участь у засіданнях Правління та виконувати покладені на неї посадові обов’язки.
Ініціали фізичної особи збігаються з ініціалами одного з передбачуваних учасників судової справи, які вказані на сайті «Судової влади».
У той же час відповідної постанови суду немає в Єдиному державному реєстрі судових рішень і, відповідно, Національний банк не отримував його від суду.
«НБУ готовий вивчити наявність ознак, які можуть свідчити про неправомірність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді і звернення в правоохоронні органи», — зазначили в Нацбанку.

Нещодавно в Окружний адміністративний суд міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Савчука з вимогою заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження Першого заступника Голови НБУ.

Нагадаємо, в минулому році депутати Верховної Ради Ігор Луценко та Олександр Дубінін також намагалися в судовому порядку обмежити Катерину Рожкову у виконанні посадових повноважень.
15 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва задовольнив апеляційну скаргу НБУ і підтвердив правомірність виконання Катериною Рожковою своїх посадових обов’язків.

Джерело: Мінфін

Александр Брусникин    13 Июнь 2019