Нацбанк дозволив фінансування нерезидентів у гривні під ОВДПНацбанк дозволив фінансування нерезидентів у гривні під ОВДП

Нацбанк для спрощення іноземних інвестицій в Україну дозволив банкам здійснювати короткострокове фінансування в гривні юридичних осіб-нерезидентів для придбання ними ОВДП. Про цейдеться у повідомленні регулятора.

Що це значить
• З 14 червня 2019 року українські банки зможуть надавати іноземним компаніям і банкам під зазначені цілі гривневі кредити, а також проводити операції на умовах форвард і своп строком, що не буде перевищувати 14 робочих днів.
Нацбанк зазначив, що запуск «лінку» з міжнародним депозитарієм Clearstream усунув технічні перешкоди для притоку іноземних інвестицій в державні облігації.

Що це дасть
• Дозвіл банкам фінансувати такі операції в гривні дає інвесторам можливість краще планувати свою участь в аукціонах з розміщення ОВДП і на вторинному ринку. Це буде посилювати їх інтерес до українського ринку.

Крім того, реагуючи на численні звернення українського бізнесу, Національний банк уточнив, що суб’єкти господарювання можуть розраховуватися за торговими зовнішньоекономічними договорами як валютними, так і гривневими платіжними картками, якщо операція не перевищує 150 тис. грн.

Відповідні зміни затверджені постановою від 13 червня 2019 року.зміни затверджені постановою від 13 червня 2019 року.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що нерезиденти збільшили портфель ОВДПдо рекордних 48,7 мільярда.

Джерело: Мінфін

Александр Брусникин    14 Июнь 2019