ЄС підтримує податкові та митні реформи та нарощування потенціалу з Управління державними фінансами в Україні

18 червня 2019 року розпочинається Програма з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM), фінансування для якої надає ЄС, і яка направлена на підтримку податкових та митних реформ та нарощування потенціалу з yправління державними фінансами.

Серед учасників Програми – центральне агентство з управління проектами (CPMA) Литовської Республіки, Представництво Європейського Союзу в Україні та призначені національні та міжнародні експерти. Вони допомагатимуть установам, що здійснюють управління державними фінансами України, у реформуванні податкових та митних органів задля забезпечення ефективного адміністрування доходів, а також сприятимуть зміцненню організаційних можливостей установ yправління державними фінансами.

Загальною метою Програми EU4PFM, що здебільшого фінансується з джерел ЄС, є поліпшення управління державними фінансами в Україні. Наслідком цього, у підсумку, має стати вдосконалення якості надання державних послуг та покращення бізнес-клімату. Конкретними цілями Програми, що реалізується литовським CPMA, є: (i) підтримка подальшого розвитку сучасної, ефективної та справедливої системи адміністрування податків та зборів та (ii) підтримка відповідних установ yправління державними фінансами у покращенні їх організаційних можливостей.

Програма підтримуватиме реформи у сфері адміністрування податків та зборів, які сприятимуть зміцненню інституційних та організаційних можливостей українських установ у впровадженні та реалізації сучасної стратегії дотримання податкового законодавства, спрямованої на просування концепції добровільної сплати податків; аналіз та вдосконалення бізнес-процесів у податковій та митній службах; створення та введення в дію нової Служби фінансових розслідувань; розширення можливостей для України стягувати податки з податкової бази, зокрема, через поліпшення обміну податковою інформацією з іншими країнами та шляхом запобігання ухилянню від оподаткування; продовження гармонізації податкового та митного законодавства до законодавства ЄС та кращих світових практик, а також покращення інституційних та організаційних можливостей податкової та митної служб.

Водночас, в рамках Програми буде надана допомога у впровадженні юридичних та процедурних змін в митній сфері та сферах спрощення процедур торгівлі, зокрема, шляхом надання підтримки щодо інтеграції до Спільної транзитної системи ЄС (New Computerised Transit System) та приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Крім того, буде підтримуватися запровадження інституту авторизованого економічного оператора та підвищення надійності процесу митного оформлення. Наступними цілями Програми є покращення контролю після завершення митного оформлення та вдосконалення інституційної спроможності підрозділів митного аудиту.

Зрештою, Програма забезпечить підтримку установ yправління державними фінансами в Україні в питаннях розробки та впровадження сучасних методів управління людськими ресурсами, включаючи впровадження антикорупційних заходів, адаптацію та автоматизацію бізнес-процесів, вдосконалення організаційних структур і практик та зміцнення спроможності установ yправління державними фінансами в Україні у сфері планування, впровадження та моніторингу реформ.

  • Довідкова інформація

Програма EU4PFM впроваджується в рамках Європейського інструменту сусідства. Загальний бюджет програми становить 55 млн евро. Бюджет, виділений для CPMA, становить 29,5 млн євро, з яких частка в розмірі 0,5 млн євро фінансується Литовською Республікою. Завершення реалізації компонентів Програми очікується наприкінці 2022 року.
Джерело: EU Delegation to Ukraine

Александр Брусникин    18 Июнь 2019