ЄС подовжує санкції на рік через незаконну ЄС подовжує санкції на рік через незаконну анексію Криму і Севастополя

20 червня 2019 року Рада ЄС подовжила обмежувальні заходи у відповідь на незаконну аанексію Криму і Севастополянексію Росією Криму та міста Севастополя до 23 червня 2020 року.

Ці заходи застосовуються щодо осіб та компаній, які знаходяться в ЄС. Вони обмежені територією Криму та Севастополя. Санкції стосуються заборони на:
• імпорт до ЄС товарів, вироблених в Криму чи в Севастополі;
• інвестиції в Криму чи в Севастополі; тобто жоден європеєць або компанія, що розташована в ЄС, не може придбати нерухомість чи організації в Криму, здійснювати фінансування кримських компаній чи надавати відповідні послуги;
• надання туристичних послуг в Криму чи в Севастополі. Зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних ситуацій;
• експорт певних товарів та технологій для кримських компаній чи для використання на території Криму в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики та для пошуку, розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також заборонено надання технічної допомоги, брокерських, будівельних чи інженерних послуг, пов’язаних з інфраструктурою у цих сферах.

Згідно з заявою Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики від 17 березня 2019 року від імені Союзу, через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією Євросоюз залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. ЄС не визнає та продовжує засуджувати таке порушення міжнародного права.

З березня 2014 року Євросоюз поступово застосовує обмежувальні заходи проти Росії у відповідь на навмисну дестабілізацію ситуації в Україні, включно із подовженими сьогодні санкціями. Інші обмежувальні заходи ЄС у відповідь на кризу в Україні включають:
• економічні санкції проти окремих галузей російської економіки (чинні до 31 липня 2019 року);
• індивідуальні обмежувальні заходи, які наразі спрямовані проти 170 осіб та 44 компаній, передбачають замороження їхніх активів та заборону в’їзду на територію ЄС, оскільки їхні дії підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.
• Огляд обмежувальних заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні
• Довідка про відносини між ЄС та Україною (Європейська служба зовнішньої ді
Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні

Александр Брусникин    21 Июнь 2019