Оголршено програму Кінофестивалю «Відкрита ніч «Дубль 22»

19 червня під час прес-конференції у форматі мандрівки по Дніпру на пароплаві розкрили секрети проведення Кінофестивалю українського короткометражного кіно «ВІДКРИТА НІЧ «ДУБЛЬ 22».

У 2019 році Кінофестиваль «Відкрита ніч «Дубль 22» відбудеться в ніч з 29 на 30 червня на столичному Арт-причалі, а унісонні покази відбудуться у більш ніж 100 майданчиках в Україні та зарубіжжі.

За 22 роки своєї історії фестиваль «Відкрита ніч» зібрав у своїх програмах таку силенну кількість фільмів, що навіть полярної ночі не вистачить для їх демонстрації. Тому фактично свою діяльність «Дубль 22» розпочинає за тиждень до основного заходу – з дофестивальних показів. Напередодні щорічного фестивалю організатори «Відкритої ночі» показують найбільш пам’ятні і резонансні роботи минулих років. Цього року в таких показах продемонструють панораму переможців найновішої історії фестивалю. Дофестивальні ретро-програми відбудуться 27 червня в Кіноклубі Київського телецентру «Олівець».

Додатково спільно з Суспільне:UA відбудеться серія телевізійних спецвипусків, присвячених фестивалю. Показ кращих жанрових фільмів, які найкраще характеризують понад двадцятилітні традиції та стиль “Відкритої ночі”, пройде на телеканалі 22 та 23 червня.

Завершенням вечірньої програми стане показ фільму «Сьомий маршрут», режисер – Михайло Іллєнко,1998 рік. «В своєму фільмі «Сьомий маршрут» Михайло Іллєнко, на відміну від своїх старших братів-режисерів та й більшості колег по цеху українського кіно 1990-их, вирішує звернутися не до питань історії, а до формування сучасності. Його фільм декларує появу нового ліричного міського героя в українському кінематографі – поета-фланера, здатного нарешті проникати в приховані сфери життя свого міста», — відзначає кінознавець та програмний координатор фестивалю Олександр Телюк.

До участі у конкурсі цього року було подано 96 фільмів. Основна програма фестивалю триватиме 6 годин.
Всі фільми, що братимуть участь у конкурсі, змагатимуться за дві фінансові нагороди. Головна нагорода фестивалю становить 100 000 гривень, наданих Генеральним партнером Райффайзен Банком Аваль, та коштів, зібраних у «Фонді взаємодопомоги». Головного переможця фестивалю та приз розміром 100 000 грн визначатиме журі.

Цього року глядачі побачать фільми у таких секціях:
Конкурсні і позаконкурсні програми, складені з нових фільмів як дебютантів, так вже й відомих митців. До неї увійшли:
Ігрові – 8 фільмів
Документальні – 4 фільмів
Анімаційні – 6 фільмів
Позаконкурсні – 4 фільмів
Ретроспектива – 3 фільми

Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував організаторам кінофестивалю, висловив сподівання на продовження його співпраці з Держкіно і зауважив:«Фестиваль «Відкрита Ніч» виник тоді, коли українське кіно знімалося ще всупереч, а не завдяки. Він був єдиним кінофестивалем, який працював на популяризацію українського, а не іноземного, кіно в Україні, і єдиною можливістю для кінематографістів поспілкуватися з глядачем.Я вважаю, що проведення цього кінозаходу є одним із ключових чинників, завдяки яким ми зараз говоримо про відродження українського кіно, а не його появу. Бо зараз практично немає успішного українського кінематографіста, який би свого часу не брав участі у «Відкритій Ночі».

Традиційно, у фестивальну ніч для глядачів відбудеться спецпоказ фільмів проекту «Дивись Українське». Це комплексний багатоформатний комунікаційний проект, який має на меті сприяти розвитку українського кінематографа, підтримку молодих українських кінематографістів, свтореня нового якісного українського кіно та підвищення лояльності українського глядача до українського кінопродукту.

У 1997 році фестиваль «Відкрита Ніч» планувався як найменший в Україні. Цього року одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів пройдуть на 100 майданчиках України та зарубіжжя. У зв’язку з цим у фестивалю є намір встановити національний рекорд та увійти до Книги рекордів України.
Генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк побажала удачі організаторам у встановленні рекорду. Вважаю, що Відкрита Ніч є унікальною репрезентативною подією, яка є однією з візитних карточок України, яку треба широко популяризувати. Вона не несе політику, вона показує нашу ідентичність і сутність. Важливо, щоб про неї дізнався увесь світ!».

Генеральним партнером фестивалю є Райффайзен Банк Аваль.
З 1997 року захід проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
З 2016 року фестиваль отримує фінансову підтримку Київської міської державної адміністрації (департамент культури).
У 2019 році фестиваль отримав фінансову підтримку від Українського культурного фонду.

Фотобанк: https://qps.ru/Dqhgy

Джерело: https://opennight.org.ua/

Александр Брусникин    19 Июнь 2019