ЦВК проведе повторне жеребкування партій — рішення суду

Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав Центральну виборчу комісію провести пережеребкування партій.
Про це під час засідання ЦВК повідомила голова комісії Тетяна Сліпачук, передає кореспондент Укрінформу.

“Щойно надійшла інформація, що Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення щодо пережеребкування. На сьогодні фактично надруковано 5 млн 200 бюлетенів”, – сказала Сліпачук.
За її словами, Центральна виборча комісія буде оскаржувати рішення суду.
ЦВК буде оскаржувати згадане рішення і відстоювати права наших громадян провести вибори, які призначено указом і які визнано Конституційним судом”, – додала вона.

Як повідомлялося, 26 червня ЦВК за результатами жеребкування визначила номери політичних партій для розміщення у виборчому бюлетені на дострокових парламентських виборах 21 липня.
30 червня ЦВК внесла до виборчого бюлетеня партію “Рух нових сил” колишнього президента Грузії й ексголови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Партії без жеребкування надали номер 22. У ЦВК стверджують, що, оскільки під час передвиборчої агітації політичні партії використовують вже визначені жеребкуванням номери, то зміна цих номерів може спричинити дезорієнтацію виборця.

3 липня Аграрна партія України подала позов до суду через те, що ЦВК не проводила жеребкування для внесення в бюлетень партії Саакашвілі. Саакашвілі заявив, що виступає проти повторного жеребкування, і його політична сила не збирається вимагати повторного жеребкування.

Позачергові парламентські вибори в Україні заплановані на 21 липня.

Джерело: https://www.ukrinform.ua

Александр Брусникин     4 Июль 2019