Актуальні рейтинги партій, які проходять до парламенту

Дострокові вибори в Раду можуть відбутися 21 липня*На парламентських виборах 2019 в Україні буде обраний новий склад Верховної ради. Актуальні рейтинги партій, дані соціологічних досліджень, які політичні сили мають шанс пройти в парламент IX скликання – в матеріалі РБК-Україна.
Рейтинги партій на вибори в Раду 2019
20 травня Володимир Зеленський заявив про те, що розпускає парламент VIII скликання, у зв’язку з чим чергові вибори у Верховну раду відбудуться достроково.
Голосування пройде в липні, але на даний момент вже з’явилися рейтинги партій, які будуть брати участь у парламентських виборах.
Згідно з даними соціологічних опитувань, подолати 5% прохідний бар’єр у Верховну раду можуть 6 партій:
• “Слуга народу”
• “Опозиційна платформа – За Життя”
• Блок Петра Порошенка
• Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
• “Сила і честь”
• “Громадянська позиція”.
Високі шанси потрапити в парламент нового скликання мають нові політичні сили “Слуга народу” (Володимир Зеленський), “Сила і честь” Ігор Смешко), “Громадянська позиція” (Анатолій Гриценко), лідери яких також отримали великий відсоток підтримки виборців на минулих виборах президента.
Відзначимо, на з’їзді партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність” 24 травня було прийнято рішення про перейменування політсили. Оновлена партія екс-президента буде називатися “Європейська солідарність”. За інформацією РБК-Україна, крім Порошенка до неї можуть увійти нинішній спікер Верховної ради Андрій Парубій і заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.
Опитування групи “Рейтинг”
Згідно з опитуванням групи “Рейтинг” за 6-10 липня, п’ятірка лідерів залишилася незмінною. Лідером залишається “Слуга народу” – 47%, на другому місці -
“Опозиційна платформа” – 11,6%, “Європейська солідарність” піднялася на третє місце (8,2%), “Голос” опустився з третього на четверте місце (6,6%), замикає п’ятірку лідерів “Батьківщина” – 6, 4%.

Опитування КМІС
За результатами опитування КМІС, яке було проведено з 25 червня по 7 липня, лідером рейтингу залишається “Слуга народу”. Політсилу на виборах планують підтримати 48,5% респондентів. П’ятивідсотковий бар’єр також долають “Опозиційна платформа – За життя” (14,1%), “Європейська солідарність” (9,2%) та “Батьківщина” (6,2%). Партія “Голос” опустилась у рейтингу, її підтримка не досягає 5% – за партію “Голос” – 4,4%, за партію “Сила і Честь” – 4,1%.
Опитування центру “Соціальний моніторинг”
Згідно з результатами спільного опитування Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка і Центру “Соціальний моніторинг” за 28 червня – 4 липня, в парламент можуть пройти п’ять партій. Лідером рейтингу залишається “Слуга народу” (41,6%), на другому місці – “Опозиційна платформа – За життя” (13,7%), на третьому – “Європейська солідарність” (8,5%), “Батьківщина” на четвертому – 7,7%, на п’ятому місці – “Голос” (7,5%).
Джерело: РБК-Україна.

Александр Брусникин    11 Июль 2019