«За 5 років ми змогли вивести театри Києва на новий рівень»,- Діана Попова

За останні 5 років діяльності Департаменту культури на чолі з Діаною Поповою галузь театрального мистецтва у Києві сягнула високого рівня: справжній «прем’єрний бум», збільшення кількості театрів та надання їм нового статусу, розвиток та втілення мистецьких проектів та багато-багато іншого.

Показники 5 років безперервної кропіткої роботи доводять:
- кількість театрів:
2014 рік: 18 театрів: 1 національний, 11 академічних;
2019 рік: 20 театрів: 2 національних, 15 академічних.
- кількість прем’єр:
у 2014 році – 55;
у 2018 році – 90.
- кількість зіграних вистав:
2014 р. – 3,4 тис. вистав;
2018 р. – 5,5 тис. вистав.
- кількість глядачів:
2014 р. – 552,3 тис. глядачів
2018 р. – 731,6 тис. глядачів

За підтримки Департаменту культури проводяться масштабні міжнародні мистецькі проекти:
- Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST»;
- Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок «pUPpet»;
- Міжнародний фестиваль камерних вистав «AndriyivskyFest»;
- Театральний конгрес «Театр крокує Європою».

Уперше в Україні за ініціативи Київського національного академічного театру оперети було проведено щорічну конференцію Міжнародної Асоціації «Опера Європи», у якій взяли участь понад 200 делегатів із 30 країн світу (з них 77 делегатів з України).

«За 5 років ми змогли вивести театри Києва на новий рівень. Збільшились абсолютно всі показники: від кількості зацікавлених киян і театральних прем’єр – до активізації у фестивально-гастрольній та міжнародній діяльності. Оснащення театрів матеріально-технічною базою, покращення умов як для глядачів, так і для акторів, нові зрушення у мистецтві за рахунок нових художніх керівників – все те, що вдалося зробити і те, над чим ми працюємо кожного дня», – сказала директор Департаменту культури Діана Попова.

Знаковою подією для киян стало присвоєння Молодому театру статус національного, що зараз є підтвердженням вагомого внеску творчого колективу в розвиток театрального мистецтва.
Неабияк важливим для мистецької спільноти Києва стало завершення реконструкції Київського академічного драматичного театру на Подолі, що став першим інклюзивним театром, який повністю оснащений для людей з інвалідністю, порушеннями зору і слуху.

Джерело: https://kyivcity.gov.ua/news/

Александр Брусникин    30 Июль 2019