ЄБРР надає кредит €149 млн. на модернізацію мережі електропередачі в Україні

Призначення кредиту ЄБРР – підтримка поточної програми модернізації НЕК «Укренерго».
• Кредит ЄБРР у сумі до €149 млн. для Національної енергетичної компанії «Укренерго»
• Закупівля 26 нових трансформаторів та модернізація 12 високовольтних підстанцій
• Сприяння синхронізації електричних мереж України та Європи

Розвиток енергетичної мережі України значно прискориться після інвестиції ЄБРР в розмірі до €149 млн. у мережу електропередачі країни.

Ця інвестиція допоможе НЕК «Укренерго» модернізувати її ключову інфраструктуру електропередачі, необхідну для синхронізації з європейськими мережами електропередачі. Вона також допоможе Україні привести своє законодавство та операційну діяльність у відповідність до Третього енергетичного пакету ЄС.

НЕК «Укренерго» використає цей 15-річний кредит під державну гарантію для закупівлі до 26 нових трансформаторів, а також автоматизації та модернізації 12 високовольтних підстанцій у ключових точках української мережі електропередачі. Кредит також забезпечить скорочення річного обсягу викидів CO2 на 20500 т.

На додаток до цього кредит підтримує роль НЕК «Укренерго» у забезпеченні стабільності української енергосистеми в умовах постійного зростання частки відновлюваної енергетики, зокрема вітрової та сонячної. Наявність відповідної гнучкої та «розумної» енергосистеми – ключ до сталого розвитку енергетики країни в майбутньому.

Фінансування ЄБРР також сприятиме комерціалізації та інституційному розвитку НЕК «Укренерго» завдяки реалізації комплексного Плану дій з корпоративного управління та дотриманню суворих стандартів закупівель.

  • ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже €13,6 млрд. в рамках 432 проектів.

Джерело: Прес-реліз ЄБРР

Александр Брусникин    30 Июль 2019