Місто Полтава отримає 40 нових екологічних тролейбусів у рамках нової програми ЄБРР фінансування транспорту

ЄБРР надає €250 млн. на оновлення міського транспорту в Україні.

ЄБРР запустив II Програму фінансування громадського транспорту в Україні обсягом €250 млн.
• Полтава – перше місто, що візьме участь у цій програмі та закупить 40 нових тролейбусів
• Інвестиція супроводжується грантом на суму €450 000 за Програмою підтримки муніципальних проектів ЄС

На вулицях Полтави незабаром з’явиться до 40 нових енергоефективних та екологічних тролейбусів з низькою підлогою завдяки кредиту ЄБРР на суму €10 млн.

Цей проект стане першою інвестицією в рамках нової II Програми фінансування громадського транспорту в Україні обсягом €250 млн., яку нещодавно затвердила Рада директорів Банку.
Фінансування буде надане комунальному підприємству «Полтаваелектроавтотранс», що експлуатує 10 тролейбусних маршрутів загальною протяжністю 194 км у місті з населенням 300 тис., яке розташоване у центральній частині України.

Кредит дозволить закупити рухомий склад з покращеною доступністю, який буде майже на 25% більш енергоефективним, ніж існуючі тролейбуси, а також обладнання для технічного обслуговування і діагностики. Частина кредиту буде використана для модернізації тягових підстанцій. Проект також дозволить скоротити викиди оксидів вуглецю та азоту.

Інвестиційну програму доповнить грантове фінансування Програми підтримки муніципальних проектів ЄС на суму майже €450,000.

  • ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже €13,6 млрд. в рамках 432 проектів.

Джерело: Прес реліз ЄБРР

Александр Брусникин    30 Июль 2019