Політологи підвели підсумки позачергових парламентських виборів - Це було протестне голосування

Підсумки позачергових парламентських виборів підводили гості програми Сергія Бєлашко «ЗНАКИ» – політолог Олексій Якубін.
Більше говорили не про цифри, хоча це вперше одна партія, «Слуга народу», набрала абсолютну більшість голосів у Раді, маючи понад 250 мандатів. Говорили про тренди, зміни політичної культури, про приховану механіку такої феноменальної перемоги.

“Перше, багато в чому результат «Слуги народу» це результат діяльності влади – Порошенко, блоку його імені, «Народного фронту» – за останні п’ять років”.

“Це було протестне голосування на тотальну монополію у владі. Яка не просто займалася тільки своїми бізнес-інтересами, але намагалася влізти в життя звичайних людей”.
“Це електоральна революція проти тотальної влади, тоталітарної. Народ з владою звик жити так: діліть заводи, фабрики і пароплави, а нам збережіть соціалочку. Влада порушила цей принцип”.

“Своїми ініціативами про перейменування, мову, створенням атмосфери страху, “друг-ворог”. І конфлікт, що не припиняється на сході, довше, ніж Велика Вітчизняна. І людина усвідомлює факт, що влада не змогла або не захотіла”. “Чому не відбулася агрегація протестного настрою у голосуванні за партію Шарія, Опозиційний блок, Смешко, «патріотів» з факелами або Ляшко? Це продовження президентської кампанії. Народ хотів, щоб Порошенко помстився чоловік, якого він називав блазнем і маріонеткою”.

Джерело: Перший Козацький https://www.youtube.com/watch?v=Sc0F9Q2s80U

Александр Брусникин    29 Июль 2019