Андрій Рева відзвітував про роботу Міністерства соціальної політики за минулі три роки

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час звіту про роботу Міністерства за минулі три роки звернув увагу на те, що повний звіт викладений в матеріалах (Завантажити Звіт https://www.msp.gov.ua/files/presentation/2019/08/23/zvit.pdf).

Ми мали можливість працювати три роки, це – з одного боку, один з найдовших періодів роботи серед минулих урядів, що давало змогу реалізувати складні завдання по реформуванню соціальної політики в країні.
З іншого боку – 2016 рік – був не найбільш сприятливим роком в історії України, щоб розпочинати проводити глибокі реформи. Набагато легше робити зміни в часи економічного зростання і політичної стабільності.
Ми керувалися логікою побудови усіх європейських систем соціального захисту, яка базується на двох основних елементах.

Перший – забезпечення умов для гідної оплати праці тим, хто хоче і може працювати, і друге – реалізація програм соціальної підтримки вразливих верств населення на адресних засадах.
В попередні роки наголос робився на другому елементі цієї системи.
Тобто задачу в соціальній політиці вбачали в розширенні цих програм і максимальному охопленню ними різних верств населення.
Ми вирішили змістити акцент з соціальних виплат, розуміючи їх важливість і значення в суспільстві, і зробити акцент на поверненні ключової ролі і значення праці в системі соціального захисту.

Другим принципом – є повернення страхових засад в системі соціального захисту. Розмір пенсій повинен базуватись на тривалості страхового стажу і розміру сплачених внесків. Так само, як і всі інші страхові виплати.
За останні три роки середня пенсія збільшилась на 76,5 відсотків.
З січня 2019 року встановлено нову соціальну гарантію – мінімальну пенсію на рівні 40% мінімальної заробітної плати для осіб, старше 65 років, у яких стаж роботи не менше 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.
Завдяки розробленим і прийнятим законам Уряду за 3 роки своєї роботи вдалося збільшити мінімальну заробітну плату в 3 рази, до 4173 гривні.

Бюджет держави повинен формуватись виходячи з пріоритетів задоволення потреб людини і ми вважаємо, що у наступному році є всі можливості закласти мінімальну заробітну плату – 5500 гривень.
У 2018 році ми удосконалили механізм надання житлових субсидій, а з 2019 року запровадили надання субсидій у грошовій формі.

Рівень платежів за житлово-комунальні послуги за останні місяці засвідчив правильність цього кроку. Таким чином, програма субсидій з неефективного механізму перерахування коштів надавачам послуг була перетворена в цільову адресну соціальну допомогу людям.

Також, Урядом прийнято рішення про запровадження з жовтня 2019 року монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Щодо інших соціальних програм для підтримки вразливих верств населення, протягом 2016-2019 років вони майже всі були удосконалені. Ми скасували усі тендери і перевели їх надання за принципом «гроші ходять за людиною». Сама людина, а не чиновник, обирає яку послугу вона хоче отримати і надавача цієї послуги.

Уряд був самокритичним і визнавав, що не все добре в ефективності управління на рівні міністерств.
Міністерством розмежовано функції з формування та реалізації політики.

На сьогодні в Міністерстві створено 7 директоратів, які забезпечують формування політик.
Забезпечено проведення конкурсів на посади фахівців з питань реформ, за результатами яких прийнято 127 фахівців, 40% з яких ніколи не працювали в Міністерстві.

Для забезпечення реалізації політики Урядом утворено Державну соціальну службу України.
Новоутворена служба забезпечуватиме реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, а також здійснення контролю під час надання соціальної підтримки.

Ця реформа, я сподіваюсь, приноситиме плоди довгі роки, адже коли існує професійна команда – це завжди запорука успіху.

В кожній своїй реформі ми закладали основи для подальшого розвитку, тому новий уряд, пропонуючи щось нове, може спиратися на наші результати.

Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/l

Александр Брусникин    23 Август 2019