Документальний фільм «Моя бабуся з Марса» виходить у прокат 5 вересня

31 серпня у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документальної стрічки білоруського режисера Александра Міхалковіча «Моя бабуся з Марса».

Фільм спільного виробництва Білорусі, України та Естонії розповідає про сім’ю, яка з’їжджається до Криму провідати свою бабусю — уродженку України, яка лишилася жити тут після анексії. На події будуть присутні учасники творчої команди фільму. Перед показом відбудеться зустріч із пресою, після показу – Q&A з глядачами.

Створена за підтримки Держкіно, лірична трагікомедія Александра Міхалковіча «Моя бабуся з Марса» спільного виробництва України, Білорусі та Естонії виходить в український прокат на початку осені. Перед київською прем’єрою фільм вирушить у міні-тур містами України, де відбудуться покази за участі режисера.

Головна героїня фільму – бабуся автора Зіна, яка жила в Україні, Росії та Білорусі, а після виходу на пенсію переїхала до Криму. Дотепна і сповнена життєвих сил, вона завжди об’єднувала свою велику сім’ю. Та після геополітичних змін в Україні, її відвідини стали для родичів випробуванням: Крим перетворився на “віддалену планету”, на зразок Марса. Дорослій людині непросто сприйняти нові реалії — тому вся сім’я, розкидана по різних країнах, почала збиратися, щоб підтримати бабусю й відвідати її у день 80-річчя.

Перший показ стрічки відбудеться у Львові 29 серпня, у кінотеатрі «Кінопалац». 30 серпня стрічку побачать глядачі в Івано-Франківську, в галереї «Вагабундо». Київська прем’єра відбудеться у столичному кінотеатрі «Жовтень» 31 серпня. На цих показах режисер особисто представить свій фільм аудиторії, а після перегляду відбудуться Q&A-сесії.
Після виходу у прокат 5 вересня, «Моя бабуся з Марса» відвідає Маріуполь, Одесу, Херсон, Чернігів та інші міста зі спеціальними показами. Українська прем’єра фільму проходить за підтримки Держкіно України.

Александр Міхалковіч – білоруський режисер, народився у Мінську. У 2016 році закінчив міжнародну навчальну програму DocNomads. У полі його професійного інтересу – довготривалі проекти про близькі особисті стосунки. Створивши низку короткометражних стрічок, режисер випустив свій повнометражний дебют «Моя бабуся з Марса» (проект цієї картини став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 928 тисяч гривень при загальній вартості виробництва 2 мільйони 331 тисяч гривень).

Світова прем’єра фільму відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно у чеському місті Їглава – Ji.hlava IFF. Стрічка також була представлена на кінофорумах DOK.fest M?nchen (Мюнхен, Німеччина), Beldocs (Белград, Сербія) та Eastern Neighbours Film Festival (Утрехт, Нідерланди).

Партнери прокату: Крим SOS, Новое время, Громадське радіо, Moviegram

Контактна особа:
Анастасія Сідельник, PR-менеджерка 86PROKAT
media@86.org.ua, +38(09
Джерело: http://www.86.org.ua

Александр Брусникин    28 Август 2019