Пенсійний фонд оприлюднив механізм нарахування та призначення пенсій українцям

Фахівці Пенсійного фонду України розповіли нюанси призначення пенсій в Україні.
По-перше, вона призначається лише з легальних заробітків, що офіційно задекларовані.
І друге, на що варто зважати, це розмір оплати праці, з якого сплачуються страхові внески, в майбутньому саме він впливатиме на розмір пенсійного забезпечення.

З Пенсійного фонду надійшло підтвердження, як повідомляють «Факты и комментарии», що з нинішнього року розмір пенсії розраховується, виходячи з наступних показників:
1. тривалості страхового стажу людини;
2. розміру середнього заробітку;
3. середньої зарплати за три роки по Україні (встановлюється ПФУ).
Ці три показники потрібно перемножити для отримання величини своєї пенсії, а також помножити на спеціальний коефіцієнт, встановлений ПФУ.

Нарахування пенсій українцям
Наприклад, показник середньої зарплати на даний момент в країні (10 971 грн), його потрібно помножити на 10 тис грн (або будь-який інший показник заробітної плати громадянина) та на кількість років стажу і отримуємо коефіцієнт:
10 971 грн * 1 тис грн * 35 років (стаж) * 1% = 3494 грн

Вартість» одного року страхового стажу становить 1 відсоток середнього заробітку. Отже, розмір пенсії для українця з 30-річним стажем становитиме 30% від його середнього заробітку.
З 2019 року пенсія призначається із застосуванням середньої зарплати за попередні три роки і вартості одного року страхового стажу в розмірі 1 відсотка заробітку.

Окрім цього в ПФУ наголошують, у разі якщо роботодавець офіційно не оформляє з найманим працівником трудові відносини та виплачує йому зарплату в «конверті», то, відповідно, тим самим він позбавляє його трудових прав. А саме – права на відпустки, на оплату лікарняного, отримання допомог від нещасних випадків на виробництві, виплат по безробіттю та ін..
Страховий стаж працівнику не буде зарахований також у разі несплати його роботодавцем єдиного соціального внеску та інших соціальних відрахувань
Джерело: https://znaj.ua

Александр Брусникин    30 Август 2019