Увічнений у бронзі Сікорський тепер зустрічає киян і гостей в аеропорту, що носить його ім’я

Пам’ятник видатному українському авіаконструктору Ігорю Сікорському відкрили в аеропорту Київ імені Сікорського (Жуляни) в День авіації України.
Скульптуру авіаконструктора Ігоря Сікорського створили за допомогою сучасних технологій – використовуючи 3D-принтер.

Фігура виготовлена з бронзи, покрита темно-зеленою патиною і стояти на стилізованій гранітної півсфері. В руках авіаконструктор тримає кінетичну модель – перший у світі вертоліт. Лопаті вертольота будуть обертатися під поривами вітру . Загальна висота пам’ятника з постаментом складає 7,2 м.

Автор пам’ятника молодий, але відомий скульптор скульптор Володимир Журавель.
«Ігор Сікорський – справді видатна особистість. У нього була мрія – запустити в повітря гелікоптер. І йому це вдалося. В кінці життя він мріяв повернутися в Україну. І цей пам’ятник – своєрідна алегорія: Сікорський повертається в Україну», – сказав скульптор Володимир Журавель.

Авіаконструктор Ігор Сікорський народився в Києві в 1889 році. Він є творцем літаків Гранд, Російський витязь, Ілля Муромець, а також ряду експериментальних вертольотів.
У 1919 році Сікорський емігрував в США, де він заснував авіакомпанію Sikorsky Aircraft. Ігор Сікорський керував створенням першого в світі серійного вертольота (Sikorsky R-4).

Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві – у дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських.

У відкритті пам’ятника брав участь мер Києва Віталій Кличко.

Нагадаємо, в червні 2016 року міжнародному аеропорту Київ присвоїли ім’я авіаконструктора Ігоря Сікорського . Таке рішення прийняла Київрада.

Джерело: https://t.me/korrespondentnet, https://kyivcity.gov.ua/news

Александр Брусникин    31 Август 2019