Westinghouse Electric залучить свій досвід впровадження передових технологій палива для Енергоатома

Компанія Westinghouse Electric залучить свій досвід технологій та виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, а НАЕК «Енергоатом» надаватиме підтримку з регуляторних та експлуатаційних аспектів потенційного майбутнього постачання палива виробництва Westinghouse для українських реакторів ВВЕР-440.
Про це йдеться у спільній Заяві Westinghouse та Енергоатома, підписаній президентом Енергоатома Юрієм Недашковським та президентом, головним виконавчим директором Westinghouse Electric Патріком Фреґменом.
Підписання Заяви відбулось 2 вересня у Києві разом із підписанням між Енергоатомом і Westinghouse Electric Sweden AB Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю в ядерно-енергетичній галузі.

Меморандум про взаєморозуміння між Енергоатомом та Westinghouse в ядерно-енергетичній галузі, зокрема, передбачає розробку до кінця 2019 року техніко-економічної оцінки впровадження тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для реакторної установки ВВЕР-440. Документом також передбачена розробка плану ліцензування палива виробництва Westinghouse в Україні та оцінка готовності процесу виробництва комплектуючих ТВЗ, включаючи розгляд варіанту розділення витрат в частині фабрикаціїї комплектуючих ТВЗ для ВВЕР-440 із залученням потужностей ВП «Атоменергомаш» НАЕК «Енергоатом».

У рамках виконання Меморандуму має бути розроблений проект документу «План впровадження ядерного палива для АЕС з ВВЕР-440 України», яким визначаються основні етапи (заходи), кінцеві терміни виконання з розподілом відповідальності сторін та яким визначена пропозиція щодо формату та термінів впровадження палива для АЕС України з ВВЕР-440 в промислову експлуатацію.

“Компанія Westinghouse є стратегічним партнером Енергоатома за проектом добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, проектом «Енергетичний міст «Україна-ЄС», програмою підвищення надійності та ефективності енергоблоків українських АЕС та багатьма іншими. Всі ці проекти спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки України та підвищення конкурентоздатності української економіки», – наголосив очільник Енергоатома.
Він окремо відзначив внесок Westinghouse у проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз».
Джерело: http://www.energoatom.com.ua/ua/press_centr-19/

Александр Брусникин     3 Сентябрь 2019