Зимові Юнацькі Олімпійські ігри в Лозанні-2020 завершено

У Лозанні (Швейцарія) завершилися ІІІ зимові Юнацькі Олімпійські ігри, які зібрали 1880 найкращих юних атлетів Планети, серед яких 39 українських спортсменів.
За підсумками масштабного спортивного форуму українські спортсмени вибороли рекордні за роки виступів на ЮОІ 4 олімпійські нагороди.

в центрі Олімпійської столиці на площі Medal Plaza, на якій зібралися учасники найпрестижнішого молодіжного форуму Планети, відбулася урочиста церемонія закриття ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор.
У заході взяв участь президент Міжнародного Олімпійського Комітету Томас Бах, член Виконкому МОК, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та інші поважні гості.

Традиційно церемонія розпочалася з привітання та слів подяки волонтерам, спортсменам, тренерам
й ознаменувалася парадом прапороносців. Почесну місію пронести стяг України було довірено новоспеченому бронзовому призеру ЮОІ-2020 з фристайлу Оресту Коваленку.
Також відбулося спускання олімпійського прапора, після якого апофеозом урочистої церемонії закриття стала передача своєрідної естафети – від Лозанни-2020 до корейської провінції Канвондо-2024.
Завершився захід концертом відомого співака і композитора Бастіана Бейкера.

Нагадаємо, в Лозанні-2020 наші юні олімпійці переписали історію виступів українців на Юнацьких Олімпійських іграх. Україна виборола 4 медалі, серед яких «золото» хокейста у турнірі 3х3 Володимира Трошкіна, «срібло» його колеги по виду спорту Дениса Паська та дві «бронзи» фігуристів Софії Нестерової й Артема Даренського та фристайліста Ореста Коваленка. Ця кількість нагород стала рекордноюдля українців за часи участі в ЮОІ.

Нагадаємо, раніше «золото» та «срібло» в змаганнях змішаних команд з хокею 3Х3 серед юнаків здобули Володимир Трошкін і Денис Пасько, а в змаганнях інтернаціональних команд з фігурного катання українська пара Софія Нестерова та Артем Даренський (парне катання), завоювали «бронзу».

Четверту нагороду до скарбнички України виборов фристайліст Орест Коваленко, замкнувши трійку лідерів у дебютній для нашої збірної дисципліні – «біг-ейр».

Джерело: http://noc-ukr.org/news/19646/

Александр Брусникин    23 Январь 2020