Чисельність населення України становить 37,3 млн осіб, - Дубілет

Чисельність населення України станом на 1 грудня 2019 року становить 37 289,4 тис. чоловік.
Відповідні дані представив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет під час прес-конференції в четвер, передають Українські Новини.

При цьому, з вказаного числа, 16,5 млн осіб становлять особи працездатного віку від 25 до 54 років, 6,2 млн чоловік – особи у віці від 65 років і старше, 5,7 млн осіб – діти до 14 років, 5,2 млн чоловік – особи зрілого працездатного віку від 55 до 64 років і 3,6 млн осіб – особи раннього працездатного віку від 15 до 24 років.

Згідно з дослідженням, 20 млн осіб становлять жінки і 17,3 млн осіб – чоловіки.
При цьому населення Києва становить 3,7 млн осіб.

За словами Дубілета, оцінка чисельності населення проводилася 3 методами: комбінований метод – дані мобільних операторів, дані статистичного дослідження домогосподарств, дані реєстрів; комбінований метод – дані статевовікової структури населення та дані реєстрів; реєстровий метод оцінки чисельності неявного населення – дані держреєстру фізичних осіб, визначення активності і дані демографічних показників та міграції.

Оцінка чисельності населення не охоплює непідконтрольні Україні території Донецької, Луганської областей і анексованого Росією Криму.

Похибка дослідженням певної чисельності населення не перевищує 2,86%.
Також Дубілет зазначив, що Кабінет Міністрів має намір до травня визначитися з доцільністю проведення наприкінці 2020 року традиційного перепису населення.
“Про те, коли буде прийнято остаточне рішення (чи проводити традиційний перепис населення)…, я сподіваюся, що протягом 2-3 місяців”, – сказав він.

При цьому, зі слів Дубілета, із запланованих коштів у 3,4 млрд на традиційний перепис населення в 2020 році залишився 1,4 млрд гривень.

“Що ми маємо на сьогодні. У першому варіанті бюджету на 2020 рік на перепис населення було закладено 3,4 млрд гривень. Мені вдалося переконати колег, що ми можемо, принаймні, розглянути можливість не проводити мцього перепису і тому ми 2 млрд направили на інші програми, якщо я не помиляюся, на медицину. Тому в бюджеті поки що залишилося 1,4 млрд гривень, які ми зможемо також перенаправити, якщо и приймемо рішення не проводити перепису”, – наголосив він.
Міністр зазначив, що якщо уряд все-таки прийме рішення проводити перепис, то 1,4 млрд гривень будуть витрачені в 2020 році, а сума, що залишилася, в наступному році.

Також, на думку Дубілета, проведення традиційного перепису не є доцільним через те, що велика кількість людей не відкриває двері своїх квартир.
Як повідомляли Українські Новини, Київ стрімко зростає: названа фактичначисельність населення і машин у столиці.

Раніше, 15 грудня, в Україні почався другий етап пробного перепису населення.
Джерело: https://ukranews.com/ua/news

Александр Брусникин    24 Январь 2020